Rebić już w Mediolanie. Nowy partner Piątka potwierdza transfer!

Rebić już w Mediolanie. Nowy partner Piątka potwierdza transfer! fot. Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Ante Rebić jeszcze dziś zwiąże się z Milanem.

AC Milan w ostatnich tygodniach poszukiwał odpowiedniego wzmocnienia w ataku, by wspomóc Krzysztofa Piątka w tak regularnym zdobywaniu bramek, jak czynił to w poprzedniej kampanii. Przez długi czas mogło się wydawać, iż wybór padnie na Ángela Correę, lecz najprawdopodobniej okazał się zbyt drogi. „Rossoneri” nie złożyli jednak broni i wczoraj pojawiła się informacja o rychłym porozumieniu w sprawie Ante Rebicia z Eintrachtem Frankfurt.

Między innymi Gianluca Di Marzio poinformował, że piłkarz późnym wieczorem pojawił się w Mediolanie, gdzie dzisiaj przejdzie testy medyczne przed podpisaniem kontraktu. Co więcej Chorwat zdążył niejako potwierdzić swoją przeprowadzkę słowami: „Cieszę się, że tu jestem. Forza Milan!” - powiedział reporterom.

W transakcję będzie włączony André Silva, który przeniesie się do Eintrachtu Frankfurt w ramach rozliczenia. Wcześniej media twierdziły, iż piłkarze zamienią się klubami w ramach rocznych wypożyczeń z opcjami wykupu, lecz inne zdanie ma teraz wspomniany Di Marzio. Informuje on o dwuletnich wypożyczeniach obu graczy, lecz nie wspomina o możliwości zakontraktowania ich na stałe. Zarówno Niemcy, jak i Włosi powinni jednak ustalić porozumienie również w tej kwestii.

Do tej pory w grę wchodził wykup za 25-30 milionów euro, lecz wpływ na wysokość klauzul wykupu może mieć przedłużenie wypożyczenia, które już samo w sobie może być płatne.

Rebić wydaje się idealną opcją last-minute dla Milanu. Gracz prezentował się bardzo dobrze w barwach Eintrachtu oraz reprezentacji Chorwacji, a ponadto ma już na swoim koncie doświadczenie w Serie A, które zdobył w Hellasie Verona oraz Fiorentinie. To właśnie „Viola” wypatrzyła napastnika w zespole RNK Split, lecz po kilku występach i serii wypożyczeń pozwolono mu na stałe odejść do Niemiec. Teraz Rebić powraca i postara się udowodnić swoją wartość na włoskich boiskach.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy