Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu fot. Sporting
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sporting

Andraž Šporar po uprzednich testach medycznych, które odbyły się dzisiaj rano, został piłkarzem Sportingu po transferze ze Slovanu Bratysława.

Słoweński napastnik miał początkowo do wyboru jeszcze Celtic, ale ostatecznie Portugalczycy okazali się bardziej konkretni. Ze Sportingiem podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku z klauzulą wykupu ustaloną na 60 milionów euro.

Portugalczycy oficjalnie poinformowali o kwocie transferowej - sześciu milionach euro (plus milion euro ewentualnego bonusu), a to oznacza nie tylko zdecydowany rekord Slovana, ale też przynajmniej wyrównanie najdroższego transferu w historii całej ligi słowackiej, bo również sześć milionów euro kosztował Milan Škriniar, gdy odchodził z Żyliny do Sampdorii.

Dotychczas mistrz Słowacji najwięcej zarobił na Seydoubie Soumahu - ponad półtora miliona euro.

Šporar był zimą 2018 roku wyjątkowo drogą, jak na warunki Slovanu, inwestycją, bo transfer z Bazylei kosztował aż nawet dwa miliony euro, jednak szybko się spłacił.

W trwającym sezonie 25-latek imponował strzelecką formą - w samej lidze strzelił 12 bramek w 11 meczach. Jego łączny bilans w barwach klubu z Bratysławy to 60 asyst i 17 trafień w 78 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy