Rennes ma nowego trenera. Wielki powrót do Ligue 1 [OFICJALNIE]

Rennes ma nowego trenera. Wielki powrót do Ligue 1 [OFICJALNIE] fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Stade Rennais FC

Bruno Génésio objął stanowisko szkoleniowca Rennes.

Zarząd „Czerwono-Czarnych” został w minionych dniach postawiony w bardzo kłopotliwej sytuacji po tym, jak Julien Stéphan postanowił zrezygnować z funkcji trenera francuskiego zespołu po zanotowaniu siódmego spotkania z rzędu bez zwycięstwa na krajowym podwórku.

Przedstawiciele klubu nie zdołali przekonać 40-latka do zmiany stanowiska i w ten sposób zostali zmuszeni do szybkiego znalezienia jego wartościowego następcy, który wpisywałby się w rozpoczęty jakiś czas temu projekt.

Rennes skontaktowało się w pierwszej kolejności z Bruno Génésio i bardzo szybko doszło do porozumienia z byłym opiekunem Olympique'u Lyon.

Francuz przystał na zaproponowane mu warunki współpracy i zgodził się przejąć drużynę, aby pomóc jej na koniec sezon uplasować się na wyższej pozycji, najlepiej zakwalifikować się europejskich pucharów.

Szkoleniowiec, zwolniony nie tak dawno z funkcji opiekuna chińskiego Beijing FC, związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

„Czerwono-Czarni” plasują się obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli Ligue 1 i tracą sześć punktów do lokaty uprawniającej do udziału w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy