Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES

Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES fot. Red Bull Salzburg
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory stworzyło listę zawodników U-23 z największymi szansami na debiut w reprezentacji swojego kraju.

Statystycy z CIES postanowili wyliczyć „doświadczenie” piłkarzy, które pozwala myśleć im o debiucie w dorosłej kadrze. Uczynili to na podstawie liczby rozgrywanych przez nich minut, biorąc pod uwagę poziom zespołów i rozgrywek, w których występują.

CIES przeanalizowało więcej krajów. W przypadku młodych polskich zawodników ze statystycznego punktu widzenia najbliżej debiutu w pierwszej reprezentacji jest Przemysław Wiśniewski. 22-letni środkowy obrońca Górnika Zabrze rozegrał w tym sezonie 21 meczów, notując w nich dwa gole i dwie asysty. Można przypuszczać, że defensor wkrótce opuści Polskę. Interesują się nim kluby z Włoch.

Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. Tymoteusz Puchacz i Jakub Kamiński z Lecha Poznań, Sebastian Kowalczyk z Pogoni Szczecin oraz Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa, który od lata będzie już w Red Bull Salzburg.

Wielu zawodników z przedstawionej przez CIES dziesiątki to reprezentanci Polski U-21.


CIES


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy