Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES

Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES fot. Red Bull Salzburg
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory stworzyło listę zawodników U-23 z największymi szansami na debiut w reprezentacji swojego kraju.

Statystycy z CIES postanowili wyliczyć „doświadczenie” piłkarzy, które pozwala myśleć im o debiucie w dorosłej kadrze. Uczynili to na podstawie liczby rozgrywanych przez nich minut, biorąc pod uwagę poziom zespołów i rozgrywek, w których występują.

CIES przeanalizowało więcej krajów. W przypadku młodych polskich zawodników ze statystycznego punktu widzenia najbliżej debiutu w pierwszej reprezentacji jest Przemysław Wiśniewski. 22-letni środkowy obrońca Górnika Zabrze rozegrał w tym sezonie 21 meczów, notując w nich dwa gole i dwie asysty. Można przypuszczać, że defensor wkrótce opuści Polskę. Interesują się nim kluby z Włoch.

Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. Tymoteusz Puchacz i Jakub Kamiński z Lecha Poznań, Sebastian Kowalczyk z Pogoni Szczecin oraz Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa, który od lata będzie już w Red Bull Salzburg.

Wielu zawodników z przedstawionej przez CIES dziesiątki to reprezentanci Polski U-21.


CIES


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy