Reprezentacja Polski. Agent Grosickiego o braku jego powołania na EURO 2020: Kamil jest pokrzywdzony

Reprezentacja Polski. Agent Grosickiego o braku jego powołania na EURO 2020: Kamil jest pokrzywdzony fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sekcja Piłkarska

Kamil Grosicki nie znalazł się na liście piłkarzy reprezentacji Polski, która ma wziąć udział w EURO 2020. Daniel Kaniewski, menedżer współpracujący z graczem, skomentował decyzję.

32-latek jeszcze rok temu był ważną postacią naszej kadry, ale brak regularnych występów doprowadził do sytuacji, w której z każdym zgrupowaniem tracił on na znaczeniu.

Dziś okazało się, że skrzydłowego nie ma liście wybrańców Paulo Sousy, a ostatecznie musi się on zadowolić obecnością wśród rezerwowych. Trudno jednak powiedzieć, aby było to duże zaskoczenie, zważywszy na fakt, iż w ostatnim czasie grywał on w zespole U-23 West Bromwich Albion - spadkowicza Premier League.

Daniel Kaniewski, agent i przyjaciel piłkarza, jest odmiennego zdania. Mało tego, uważa, że finalnie jego klient będzie uczestniczył w europejskim czempionacie.

– Kamil jest pokrzywdzony. Trudno jest się z tym wszystkim pogodzić – rozpoczął w programie „Sekcja Piłkarska” na kanale Sport.pl.

– On jest największym zaskoczeniem. Wierzę i daję 90 procent, że ten zawodnik na EURO pojedzie – wyznał.

– Dla niego to był szok. (…) Jeżeli jest powołany Płacheta, to gdzie ta solidarność? To jest zawodnik, który nie gra w Championship, a Kamil Grosicki jest zawodnikiem, który nie gra w Premier League. (…) Obawiam się o reprezentację Polski na EURO – oświadczył.

– Miejmy nadzieję, że Kamil zostanie powołany. Wiemy, ile dla nas znaczy, ile znaczy dla kibiców… – stwierdził.

Zdaniem przedstawiciela Kamila Grosickiego aktualnie znajduje się on w podobnej sytuacji do tej, gdy na brak regularności w klubie mógł narzekać Kuba Błaszczykowski, a mimo to pojechał na EURO 2016.

– Błaszczykowski nie grał w klubie w 2016 roku, przygotowywał się indywidualnie, tak jak robił to Grosicki, i był najlepszym zawodnikiem na mistrzostwach Europy w reprezentacji Polski. Nazwisko jest tak samo mocne – zauważył.

„Grosik” w zespole biało-czerwonych rozegrał 83 spotkania i był obecny na trzech dużych turniejach - EURO 2012, EURO 2016 i Mistrzostwach Świata 2018.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy