Reprezentacja Polski. Agent Grosickiego o braku jego powołania na EURO 2020: Kamil jest pokrzywdzony

Reprezentacja Polski. Agent Grosickiego o braku jego powołania na EURO 2020: Kamil jest pokrzywdzony fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sekcja Piłkarska

Kamil Grosicki nie znalazł się na liście piłkarzy reprezentacji Polski, która ma wziąć udział w EURO 2020. Daniel Kaniewski, menedżer współpracujący z graczem, skomentował decyzję.

32-latek jeszcze rok temu był ważną postacią naszej kadry, ale brak regularnych występów doprowadził do sytuacji, w której z każdym zgrupowaniem tracił on na znaczeniu.

Dziś okazało się, że skrzydłowego nie ma liście wybrańców Paulo Sousy, a ostatecznie musi się on zadowolić obecnością wśród rezerwowych. Trudno jednak powiedzieć, aby było to duże zaskoczenie, zważywszy na fakt, iż w ostatnim czasie grywał on w zespole U-23 West Bromwich Albion - spadkowicza Premier League.

Daniel Kaniewski, agent i przyjaciel piłkarza, jest odmiennego zdania. Mało tego, uważa, że finalnie jego klient będzie uczestniczył w europejskim czempionacie.

– Kamil jest pokrzywdzony. Trudno jest się z tym wszystkim pogodzić – rozpoczął w programie „Sekcja Piłkarska” na kanale Sport.pl.

– On jest największym zaskoczeniem. Wierzę i daję 90 procent, że ten zawodnik na EURO pojedzie – wyznał.

– Dla niego to był szok. (…) Jeżeli jest powołany Płacheta, to gdzie ta solidarność? To jest zawodnik, który nie gra w Championship, a Kamil Grosicki jest zawodnikiem, który nie gra w Premier League. (…) Obawiam się o reprezentację Polski na EURO – oświadczył.

– Miejmy nadzieję, że Kamil zostanie powołany. Wiemy, ile dla nas znaczy, ile znaczy dla kibiców… – stwierdził.

Zdaniem przedstawiciela Kamila Grosickiego aktualnie znajduje się on w podobnej sytuacji do tej, gdy na brak regularności w klubie mógł narzekać Kuba Błaszczykowski, a mimo to pojechał na EURO 2016.

– Błaszczykowski nie grał w klubie w 2016 roku, przygotowywał się indywidualnie, tak jak robił to Grosicki, i był najlepszym zawodnikiem na mistrzostwach Europy w reprezentacji Polski. Nazwisko jest tak samo mocne – zauważył.

„Grosik” w zespole biało-czerwonych rozegrał 83 spotkania i był obecny na trzech dużych turniejach - EURO 2012, EURO 2016 i Mistrzostwach Świata 2018.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy