Reprezentacja Polski: Brzęczek z nową umową [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski: Brzęczek z nową umową [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu współpracy z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem do 31 grudnia 2021 roku.

Jednocześnie kontrakt ten zostanie automatycznie przedłużony do 31 grudnia 2022 roku w razie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Katarze.

– Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku. Mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji. W umowie jest jedna istotna klauzula, która w sierpniu 2021 roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu. W tym okresie zakończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy selekcjonera – Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Chciałem podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi i PZPN za zaufanie. Od początku jako selekcjoner czułem pełne wsparcie ze strony prezesa i władz związku. Dziś skupiamy się na dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na powrót reprezentacyjnej piłki – skomentował z kolei sprawę selekcjoner polskiej kadry.

49-letni Brzęczek objął reprezentację Polski w lipcu 2018 roku, przejmując schedę po Adamie Nawałce. Z kadrą awansował na Mistrzostwa Europy, które miały się odbyć latem tego roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy