Reprezentacja Polski: Brzęczek z nową umową [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski: Brzęczek z nową umową [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu współpracy z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem do 31 grudnia 2021 roku.

Jednocześnie kontrakt ten zostanie automatycznie przedłużony do 31 grudnia 2022 roku w razie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Katarze.

– Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku. Mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji. W umowie jest jedna istotna klauzula, która w sierpniu 2021 roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu. W tym okresie zakończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy selekcjonera – Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Chciałem podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi i PZPN za zaufanie. Od początku jako selekcjoner czułem pełne wsparcie ze strony prezesa i władz związku. Dziś skupiamy się na dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na powrót reprezentacyjnej piłki – skomentował z kolei sprawę selekcjoner polskiej kadry.

49-letni Brzęczek objął reprezentację Polski w lipcu 2018 roku, przejmując schedę po Adamie Nawałce. Z kadrą awansował na Mistrzostwa Europy, które miały się odbyć latem tego roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy