Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz nie zapomina o pięciu nieobecnych na ostatnim zgrupowaniu. „Chcę odwiedzić tych zawodników”

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz nie zapomina o pięciu nieobecnych na ostatnim zgrupowaniu. „Chcę odwiedzić tych zawodników” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RMF FM

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz udzielił wywiadu RMF FM, przyznając, że planuje spotkać się z kilkoma zawodnikami, którzy byli nieobecni na zgrupowaniu.

Niecały tydzień temu reprezentacja Polski mierzyła się ze Szwecją w ramach finału barażowego o udział w Mistrzostwach Świata. Podopieczni Czesława Michniewicza rozprawili się z rywalem i pokonali go w stosunku 2-0, zapewniając sobie awans na turniej w Katarze.

W piątek natomiast odbyła się ceremonia losowania tej imprezy, a los przydzielił nam drużyny Argentyny, Meksyku oraz Arabii Saudyjskiej.

Choć do mundialu pozostało jeszcze mnóstwo czasu, to 52-latek powoli zaczyna przygotowania. W rozmowie z RMF FM przyznał, że wkrótce planuje spotkać się z zawodnikami, którzy nie byli obecnie na ostatnim zgrupowaniu drużyny narodowej.

- Mam w planach odwiedzić piłkarzy, którzy mogą przydać się tak w kontekście meczów czerwcowych, jak i Mistrzostw Świata. Chodzi o tych, co nie byli obecnie na minionym zgrupowaniu kadry - przyznał.

- W tym miejscu mam na myśli Pawła Dawidowicza, Sebastiana Walukiewicza, Roberta Gumnego, Kamila Piątkowskiego i Damiana Szymańskiego. Chcę zadbać o nich. Spotkać się, porozmawiać i powiedzieć, że mają szansę jechać na Mistrzostwa Świata. Potrzebujemy zaplecza, co pokazał mecz ze Szwecją. W każdej chwili przecież ktoś może się wysypać - dodał.

Reprezentacja Polski swój kolejny mecz rozegra 3 czerwca. Wtedy to zmierzy się z Walią w ramach Ligi Narodów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy