Reprezentacja Polski: Grzegorz Lato radzi Czesławowi Michniewiczowi. „Podobnie było za Kazimierza Górskiego”

Reprezentacja Polski: Grzegorz Lato radzi Czesławowi Michniewiczowi. „Podobnie było za Kazimierza Górskiego” fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Interia.pl

„Biało-Czerwoni” wywalczyli we wtorek awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato w rozmowie z portalem Interia.pl radzi selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi, aby ten przed mundialem wprowadził więcej młodych zawodników.

Reprezentacja Polski pokonała we wtorek Szwedów 2-0, a autorami trafień byli Robert Lewandowski oraz Piotr Zieliński. Teraz zawodników i sztab trenerski czekają przygotowania do prestiżowej imprezy, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej doradza selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi, aby ten sięgnął po jeszcze więcej młodych zawodników. Nawiązuje przy tym do legendarnego Kazimierza Górskiego, który na chwilę po objęciu stanowiska wymienił niemal całą dotychczasową kadrę.

- Pierwsza podstawowa sprawa - trener Michniewicz musi zrobić wszystko, żeby tak ułożyć zespół, aby dało nam to wyjście z grupy. Później jest system pucharowy - przegrany odpada, mówiąc inaczej, idzie szybko. Z drugiej strony, będzie miał trochę czasu. Mistrzostwa Świata w Katarze nie są tuż po sezonie, tylko dopiero w listopadzie.

- Wcześniej, w czerwcu, zagramy Ligę Narodów z Belgią, Holandią i Walią. Będzie to dobry sprawdzian, przetarcie. Mam nadzieję, że Michniewicz sięgnie jeszcze po paru młodych, tak jak odbudował Sebastiana Szymańskiego.

- Podobnie było za Kazimierza Górskiego. Kaziu, niedługo po tym jak objął stanowisko, po meczu z Niemcami na stadionie dziesięciolecia, wymienił 90 procent składu. Zostawił tylko Gadochę i Deynę. Resztę wziął z młodzieżówki: Jurka Gorgonia, Adama Musiała, Antoniego Szymanowskiego, Lesława Ćmikiewicza, mnie, Andrzeja Szarmacha, Mirka Bulzackiego, a później jeszcze młodziutkiego Włodka Żmudę, który razem z Gorgoniem tworzył parę stoperów. Doszli też wiślacy: Kaziu Kmiecik i Marek Kusto. Michniewicz ma trochę czasu do MŚ i drużyna będzie na pewno dobrze przygotowana – uważa Lato.

Całą rozmowę można znaleźć tutaj.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy