Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna]

Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] fot. Oleh Dubyna / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: vZbirna I Ua.tribuna.com I Kamil Rogólski [Twitter]

Objęcie reprezentacji Polski przez Andrija Szewczenkę jest coraz bardziej możliwe. Nowe informacje w tej sprawie przekazuje vZbirna.

Zgodnie z doniesieniami powyższego źródła Szewczenko zgodził się prowadzić reprezentację Polski. Polski Związek Piłki Nożnej i ukraiński szkoleniowiec mieli ustalić już wszystkie warunki współpracy. 45-latek otrzyma kontrakt z zarobkami na poziomie 2,5 miliona euro rocznie. Część pensji ma opłacać federacja, a część sponsorzy.

Jak czytamy, pozostaje tylko ustalić szczegóły dotyczące rozwiązania umowy Szewczenki z Genoą. Ukrainiec nie jest już jej trenerem, ale pozostał tam na kontrakcie.

Kamil Rogólski napisał na Twitterze, że vZbirna to kanał prowadzony przez byłego rzecznika Szewczenki z czasów reprezentacji Ukrainy, co sugeruje, że informacja jest poważna.

To, że Szewczenko na ostatniej prostej może wyprzedzić dotychczasowego faworyta na nowego selekcjonera reprezentacji Adama Nawałkę w sobotę podał Jakub Seweryn ze Sport.pl. Już on zasugerował właśnie, że kontrakt Ukraińca może zostać częściowo opłacony przez zewnętrznych sponsorów.

Zgodnie z niedawnymi słowami Cezarego Kuleszy nazwisko nowego selekcjonera zostanie ogłoszone 31 stycznia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy