Reprezentacja Polski: Kadra na mecz Ligi Narodów z Walią [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski: Kadra na mecz Ligi Narodów z Walią [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łączy nas piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz podał nazwiska zawodników, którzy znaleźli się w kadrze meczowej na mecz pierwszej kolejki Ligi Narodów przeciwko Walii.

Marcowy triumf w barażach spowodował, że celem na najbliższe miesiące będzie odpowiednie przygotowanie się do Mistrzostw Świata, które zorganizuje Katar. Ponadto „Biało-czerwoni” mierzą w utrzymanie w Lidze Narodów.

To właśnie te rozgrywki będą dla selekcjonera Czesława Michniewicza ciekawym poligonem doświadczalnym przed imprezą roku. W nich będzie miał okazję przetestować zespół na tle mocnych rywali.

W czerwcu jego podopieczni zagrają cztery spotkania. Najpierw rywalizacja z Walią, do której dojdzie w środowe popołudnie. Były trener między innymi Legii Warszawa podał kadrę na to spotkanie.

Zabraknie w niej kilku ważnych nazwisk, jak między innymi Wojciech Szczęsny, Matty Cash, Krystian Bielik, Sebastian Szymański czy Arkadiusz Milik. Oni prawdopodobnie otrzymają szanse w późniejszym terminie.

Michniewicz skorzysta natomiast z Roberta Lewandowskiego, który rozpocznie zawody od pierwszej minuty.

***

Kadra reprezentacji Polski na mecz Ligi Narodów przeciwko Walii:

Bramkarze: Kamil Grabara, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Kamil Pestka, Tymoteusz Puchacz, Mateusz Wieteska.

Pomocnicy: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Damian Szymański, Nicola Zalewski, Szymon Żurkowski, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Karol Świderski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy