Reprezentacja Polski: Klich zagra z Andorą? Jeden warunek

Reprezentacja Polski: Klich zagra z Andorą? Jeden warunek fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport.pl

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek wyjaśnił, jak wygląda sytuacja Mateusza Klicha w rozmowie ze „Sport.pl”.

Reprezentanci Polski przeszli w ostatnich dniach testy na obecność koronawirusa. Zgodnie z zasadami UEFA zarówno zawodnicy, jak i sztab podczas zgrupowania muszą zostać przebadani trzykrotnie.

Los chciał, że jeden z podopiecznych Paulo Sousy, Mateusz Klich, miał dwa pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Z tego powodu nie udał się z resztą ekipy na spotkanie z Węgrami.

Następne testy wykazały jednak, że środkowy pomocnik Leeds United jest zdrowy. Być może zatem uda mu się wykurować na niedzielny mecz przeciwko Andorze.

O komentarz w sprawie poproszony został prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek.

- Mateusz, jak każdy zawodnik, został przebadany tuż po przylocie na zgrupowanie testem genetycznym, który dał wynik negatywny. Niestety, dwa następne testy PCR dały wyniki pozytywne i dopiero trzeci PCR przyniósł wynik negatywny - wyjaśnia.

- Jeśli powtórka testu PCR da również wynik negatywny, to w czwartek wyślemy Mateusza na trening indywidualny, żeby nie stracił formy. Gdyby Klich uzyskał dwa testy PCR z rzędu negatywne, byłby w stanie grać w niedzielnym meczu z Andorą - zakończył.

Mecz pomiędzy Polską a Andorą został zaplanowany na niedzielę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy