Reprezentacja Polski: Kontrowersyjny wybór UEFA. Matéu Lahoz poprowadzi mecz z Macedonią Północną

Reprezentacja Polski: Kontrowersyjny wybór UEFA. Matéu Lahoz poprowadzi mecz z Macedonią Północną fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Unia Europejskich Związków Piłkarskich wyznaczyła Antonio Miguela Matéu Lahoza na głównego rozjemcę starcia reprezentacji Polski z Macedonią Północną w ramach eliminacji Euro 2020.

Hiszpański arbiter wytypowany do poprowadzenia niedzielnego pojedynku „Biało-Czerwonych” z drużyną z Bałkanów nie cieszy się w ostatnim czasie zbyt dużym zaufaniem, a wszystko przez kontrowersyjne decyzje podjęte w trakcie ligowego spotkania Barcelony z Sevillą (4:0), w którym to wyrzucił z boiska dwóch graczy „Dumy Katalonii” w końcowym fragmencie meczu.

Mimo to Komisja Sędziowska UEFA nie znalazła przesłanek ku temu, aby dać odpocząć 42-letniemu arbitrowi i wyznaczyła go do poprowadzenia niezwykle ważnego starcia kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy w 2020 roku.

Funkcję asystentów Antonio Miguela Matéu Lahoza w spotkaniu z udziałem reprezentacji Polski będą pełnić Pau Cebrián oraz Roberto Díaz Pérez Del Palomar. Z kolei sędzią technicznym będzie Xavier Estrada Fernández.

Początek meczu na PGE Narodowym zaplanowano na 13 października na godzinę 20:45. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz Polsacie Sport.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy