Reprezentacja Polski: Kontrowersyjny wybór UEFA. Matéu Lahoz poprowadzi mecz z Macedonią Północną

Reprezentacja Polski: Kontrowersyjny wybór UEFA. Matéu Lahoz poprowadzi mecz z Macedonią Północną fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Unia Europejskich Związków Piłkarskich wyznaczyła Antonio Miguela Matéu Lahoza na głównego rozjemcę starcia reprezentacji Polski z Macedonią Północną w ramach eliminacji Euro 2020.

Hiszpański arbiter wytypowany do poprowadzenia niedzielnego pojedynku „Biało-Czerwonych” z drużyną z Bałkanów nie cieszy się w ostatnim czasie zbyt dużym zaufaniem, a wszystko przez kontrowersyjne decyzje podjęte w trakcie ligowego spotkania Barcelony z Sevillą (4:0), w którym to wyrzucił z boiska dwóch graczy „Dumy Katalonii” w końcowym fragmencie meczu.

Mimo to Komisja Sędziowska UEFA nie znalazła przesłanek ku temu, aby dać odpocząć 42-letniemu arbitrowi i wyznaczyła go do poprowadzenia niezwykle ważnego starcia kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy w 2020 roku.

Funkcję asystentów Antonio Miguela Matéu Lahoza w spotkaniu z udziałem reprezentacji Polski będą pełnić Pau Cebrián oraz Roberto Díaz Pérez Del Palomar. Z kolei sędzią technicznym będzie Xavier Estrada Fernández.

Początek meczu na PGE Narodowym zaplanowano na 13 października na godzinę 20:45. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz Polsacie Sport.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy