Reprezentacja Polski: Paulo Sousa nie skorzysta przeciwko San Marino z dwóch piłkarzy

Reprezentacja Polski: Paulo Sousa nie skorzysta przeciwko San Marino z dwóch piłkarzy fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łączy Nas Piłka

Wojciech Szczęsny i Damian Szymański nie wystąpią w meczu reprezentacji Polski przeciwko San Marino w ramach siódmej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze. O sprawie na konferencji prasowej poinformował selekcjoner Paulo Sousa.

Już w piątek rozegrane zostaną pierwsze mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata na Starym Kontynencie, jeśli chodzi o październikową przerwę na reprezentację. W sobotę natomiast do gry wkroczą Polacy.

Podopieczni Paulo Sousy zmierzą się przed własną publicznością z niżej notowaną reprezentacją San Marino. Scenariusz inny niżeli pewny triumf „Biało-czerwonych” wydaje się mało prawdopodobny.

Portugalczyk wziął natomiast udział w konferencji prasowej, gdzie przyznał, że w sobotnim starciu nie skorzysta z dwóch zawodników.

- Już teraz mogę powiedzieć, że w jutrzejszym meczu nie zagra Wojciech Szczęsny. Wszyscy inni mają za to szansę na to, by się pokazać. Chcemy dawać szanse kolejnym zawodnikom, aby mogli rywalizować o wyjściowy skład. To spowoduje, że będzie większa rywalizacja i intensywność. Możliwe, że ci, którzy do tej pory grali mniej, wystąpią właśnie z San Marino. Tym samym należy zaznaczyć, że szanujemy przeciwnika i chcemy wygrać, a także dobrze pokazać się przed naszymi fanami - przyznał.

- Poza Wojciechem Szczęsnym nie wystąpi też Damian Szymański. W jego przypadku przeprowadziliśmy szczegółowe badania wspólnie z naszymi lekarzami. Na pewno nie wystąpi z San Marino, ale też przeciwko Albanii. On potrzebuje więcej czasu, by wrócić do siebie - dodał.

Selekcjoner otrzymał też pytanie, czy wolałby wygrać 3-0, czy może 7-1. Portugalczyk mocno się zdziwił i wyglądał na lekko zdegustowanego.

- Przede wszystkim chcę, żeby drużyna wygrywała i budowała mentalność zwycięzców. Musimy być agresywni w grze bez piłki, ale też należy unikać kontrataków i przebywać najbliżej bramki przeciwnika. Chcę to zobaczyć w najbliższych meczach.

Początek sobotniego starcia Polski z San Marino punktualnie o 20:45.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy