2024-10-12 22:45:40; Aktualizacja: 48 minut temu
Reprezentacja Polski po starciu z Portugalią. Tak wygląda tabela grupy A1 Ligi Narodów Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Reprezentacja Polski przegrała na Stadionie Narodowym z Portugalią 1:3. Podopieczni Michała Probierza zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy A1 Ligi Narodów.

Reprezentacja Portugalii była dużym faworytem sobotniej potyczki z polskim zespołem i zgodnie z prognozami w 26. minucie objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Bernardo Silvę. Jeszcze przed przerwą korzystny dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego wynik podwyższył Cristiano Ronaldo. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński, lecz później samobójcze trafienie zanotował Jan Bednarek i skończyło się na 1:3.

Taki rezultat oznacza, że po trzech kolejkach Ligi Narodów podopieczni Michała Probierza mają na koncie trzy punkty. To efekt wrześniowego zwycięstwa ze Szkocją 3:2. Później przegrali oni z Chorwacją 0:1.

Aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A1. Przewodzą jej Ronaldo i spółka, którzy dotychczas zgromadzili komplet dziewięciu „oczek”.

Przed potyczką na Stadionie Narodowym Chorwacji pokonali Szkotów 2:1 po bramkach Igora Matanovicia i Andreja Kramaricia. To oni plasują się na drugiej lokacie.

Szkocka drużyna na razie nie sięgnęła po ani jeden punkt.

Polski zespół szansę na powiększenie swojego dorobku będzie miał we wtorek. Wtedy to zmierzy się na swoim terenie z trzecią siłą ostatnich Mistrzostw Świata.