2024-06-07 21:08:12; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Reprezentacja Polski prowadzi z Ukrainą już 2-0! Obrońca zaklepał sobie tym golem bilet na EURO 2024?! Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski prowadzi z Ukrainą 2-0, a autorem bramek byli Sebastian Walukiewicz oraz Piotr Zieliński. Nie ma wątpliwości, że to trafienie przybliża pierwszego z nich do tego, by znaleźć się w kadrze na EURO 2024.

Reprezentacja Polski mierzy się w piątkowy wieczór z Ukrainą w ramach towarzyskiego starcia, które poprzedza przygotowania do EURO 2024. Przy tej okazji Michał Probierz postanowił przetestować kilku piłkarzy niepewnych udziału w imprezie.

Wydaje się, że w tej grupie jest między innymi Arkadiusz Milik, który jednak szybko doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Z tego powodu opuścił plac gry, a jego miejsce zajął Kacper Urbański.

Pomimo absencji napastnika Juventusu, Polacy nie zamierzali odpuszczać i ruszyli do ataku. To znalazło odzwierciedlenie w rezultacie. Już w 11. minucie rezultat otworzył Sebastian Walukiewicz.

Defensor Empoli wykorzystał zamieszanie w polu karnym, dając swoim kolegom prowadzenie. Tym samym przybliżył się do wyjazdu na EURO 2024.

Gracze Probierza nie zamierzali odpuszczać i już w 16. minucie dorzucili do swojego dorobku drugie trafienie. Tym razem do siatki trafił Piotr Zieliński, który zaskoczył bramkarza rywali, zdobywając swoją dwunastą bramkę w narodowych barwach.

Polska prowadzi zatem z Ukrainą 2-0 po 17. minutach rywalizacji towarzyskiej.