Reprezentacja Polski: Siódemka, która musi uważać. Ci podopieczni Paulo Sousy nie mogą dostać w meczu z Węgrami żółtej kartki

Reprezentacja Polski: Siódemka, która musi uważać. Ci podopieczni Paulo Sousy nie mogą dostać w meczu z Węgrami żółtej kartki fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski zapewniła sobie już awans do marcowych meczów barażowych i ma przed meczem z Węgrami względny spokój. Teraz trzeba jednak uważać na absencje spowodowane żółtymi kartkami, bo zagrożonych jest kilku zawodników.

Reprezentacja Polski mierzyła się w piątkowy wieczór z Andorą. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Paulo Sousy w stosunku 4-1, co poskutkowało tym, że „Biało-czerwoni” zapewnili sobie udział w marcowych barażach.

Do zakończenia eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata pozostał jeszcze jeden mecz. Choć z pozoru wydaje się on mało istotny, to jest, o co grać, bo w razie triumfu będziemy mogli liczyć na rozstawienie przed marcowymi meczami półfinałowymi. Ponadto, w razie zwycięstwa, jedyny mecz półfinałowy zostanie rozegrany w Warszawie.

Trzeba więc dać z siebie wszystko, ale i uważać, bo kolejne kary indywidualne w postaci żółtych kartek, mogą powodować absencje w kluczowych meczach.

Zasady są takie, że już drugi kartonik powoduje meczową banicję. Paulo Sousa może mieć zatem kłopot, bo w naszym zespole zagrożonych jest aż siedmiu zawodników. O kogo chodzi? Są to Bartosz Bereszyński, Michał Helik, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Kamil Glik, Damian Szymański oraz Mateusz Klich.

Jeszcze w piątek mogliśmy drżeć też o los Grzegorza Krychowiaka. Ten jednak otrzymał w starciu z Andorą żółtą kartkę, a więc z Węgrami nie zagra, ale będzie gotowy na marzec.

Potyczka Polaków z podopiecznymi Marco Rossiego została zaplanowana na najbliższy poniedziałek. Początek o 20:45.

Węgrzy mają jeszcze szansę na kosmetyczne poprawienie swojej sytuacji, czyli awansu z czwartej na trzecią lokatę w tabeli. Musieliby jednak liczyć na potknięcie Albanii w meczu z Andorą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy