Reprezentacja Polski: Spotkanie Adama Nawałki z Cezarym Kuleszą jeszcze w tym tygodniu

Reprezentacja Polski: Spotkanie Adama Nawałki z Cezarym Kuleszą jeszcze w tym tygodniu fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Tak jak zapowiadano, jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania Adama Nawałka z Cezarym Kuleszą, o czym informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Tematem będzie oczywiście powrót 64-latka na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski pozostaje bez selekcjonera od końcówki 2021 roku, po tym, jak z posady postanowił zrezygnować Paulo Sousa. Portugalczyk objął natomiast brazylijskiego giganta, czyli drużynę Flamengo.

Od tamtej pory Polski Związek Piłki Nożnej rozgląda się za jego następcą, a w gronie kandydatów przewinęły się takie kandydatury jak między innymi Fabio Cannavaro, Andrea Pirlo oraz Jürgen Klinsmann.

Wszystko wskazuje jednak na to, że następcą Sousy będzie Polak i odbyły się już w tej sprawie rozmowy. Śląski baron Henryk Kula optował za kandydaturą obecnego trenera Górnika Zabrze Jana Urbana i tu rzeczywiście do kontaktu doszło - informuje Tomasz Włodarczyk.

Czy rzeczywiście obejmie on drużynę narodową? Ciężko powiedzieć, bo lada dzień powinno dojść do spotkania prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy z Adamem Nawałką. To właśnie on jest faworytem.

Do negocjacji dojdzie po 13 stycznia, bo właśnie wtedy 64-latek wraca z wakacji na Malediwach. Przedstawi on szefowi federacji swój plan na baraże i prawdopodobnie wtedy zostanie podjęta decyzja.

Trzeba dodać, że ma on poparcie najważniejszych graczy w drużynie w tym między innymi Roberta Lewandowskiego.

Były selekcjoner może wrócić do prowadzenia „Biało-czerwonych” po ponad trzyletniej przerwie. Rozstał się z zespołem po nieudanych Mistrzostwach Świata w Rosji, gdzie jego ekipa nie wyszła z grupy.

Mecz Polski z Rosją zaplanowano na 24 marca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy