Reprezentacja Polski: Trzech Polaków walczy o posadę selekcjonera

Reprezentacja Polski: Trzech Polaków walczy o posadę selekcjonera fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com

Adam Nawałka, Jan Urban i... Czesław Michniewicz pozostają jedynymi kandydatami do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski - poinformował Maciej Wąsowski z Weszlo.com.

Desperacka próba zakontraktowania Andrija Szewczenki przez Polski Związek Piłki Nożnej zakończyła się niepowodzeniem z uwagi na brak osiągnięcia porozumienia przez Ukraińca z Genoą w sprawie przedwczesnego rozwiązania umowy obowiązującej do 30 czerwca 2024 roku i gwarantującej mu łączny zarobek na poziomie 6 milionów euro.

Prezes Cezary Kulesza liczył na to, że odsunięcie legendy Milanu od prowadzenia włoskiego klubu ułatwi rozwiązanie tej kwestii. Sam zainteresowany nie chciał jednak pójść w zdecydowany sposób na rękę „Rossoblu”, a ci nie nosili się z zamiarem wypłaty mu większości należnego wynagrodzenia.

W zaistniałej sytuacji sternik PZPN-u ma zaledwie kilka dni do wywiązania się ze złożonej obietnicy dotyczącej przedstawienia nowego selekcjonera reprezentacji w dniu 31 stycznia.

Maciej Wąsowski z Weszlo.com uważa, że zostanie nim najprawdopodobniej jeden z trzech polskich szkoleniowców - Adam Nawałka, Jan Urban lub... Czesław Michniewicz.

Pierwszy z nich jest praktycznie dogadany z Cezarym Kuleszą już od dłuższego czasu i czeka tylko na otrzymanie zaproszenia do podpisania przygotowanej dla niego umowy, która miałaby obowiązywać przynajmniej do końca roku. Choć on sam wolałby, aby jego kontrakt był ważny do finiszu eliminacji EURO 2024.

Na identyczną długość obowiązywania porozumienia ma liczyć także Urban. W jego przypadku trzeba jednak jeszcze rozwiązać umowę wiążącą go z Górnikiem Zabrze do zakończenia obecnych rozgrywek, co nie powinno stanowić żadnego poważniejszego kłopotu.

Jako trzeci w wyścigu liczy się dość niespodziewanie Michniewicz. Były opiekun Legii Warszawa był na samym początku wymieniany dość wysoko na liście kandydatów na selekcjonera, ale potem sukcesywnie jego akcje spadały. Wynikało to przede wszystkim z rzekomej niechęci Kuleszy do osoby blisko 52-letniego trenera wynikającej z ich nieudanej współpracy w Jagiellonii Białystok w 2011 roku oraz niejasnych kontaktów z Ryszardem F, do którego miał telefonować 711 razy.

Za doświadczonym szkoleniowcem przemawiają jednak późniejsze dobre rezultaty odnoszone z reprezentacją Polski U-21 czy wywalczenie mistrzostwa Polski oraz awansu do fazy grupowej Ligi Europy z „Wojskowymi”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy