Reprezentacja Polski U-17 przegrała z Niemcami... 1-10. Liderem rywali wielki talent Bayernu Monachium fot. Bayern Monachium

Reprezentacja Polski do lat 17 mierzyła się w piątek z Niemcami. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych zachodnich sąsiadów w rezultacie 10-1.

Prowadzona przez Dariusza Gąsiora reprezentacji Polski do lat 17 przebywa od kilku dni na zgrupowaniu w Zielonej Górze. Obóz został zwieńczony meczem z Niemcami.

Do spotkania, które było rozgrywane w systemie cztery razy po 30 minut, doszło we wczesne piątkowe popołudnie we Frankfurcie nad Odrą.

Potyczka zakończyła się wysokim zwycięstwem zespołu zza naszej zachodniej granicy w rezultacie 10-1.

Bramki dla Niemców zdobywali: trzy Arijon Ibrahimovic, po dwie Mert Kömür i Dzenan Pejcinovic, a także po jednej Lovis Bierschenk, Laurin Ulrich i Tim Hoffmann.

Urodzony w grudniu 2005 roku (!) Ibrahimovic jest rosnącą gwiazdą niemieckiej piłki. W Bayernie Monachium wiążą z nim ogromne nadzieje. Kilka dni temu zresztą jego umowa została przedłużona do 30 czerwca 2024 roku. Coraz częściej ten ofensywny pomocnik trenuje z pierwszym zespołem, a nawet myśli się o nim w kontekście debiutu w 2022 roku.

Honorowe trafienie dla podopiecznych Dariusza Gąsiora zaliczył pozostający bez klubu Marcel Szymański.

NIEMCY U-17 - POLSKA U-17 10-1