Reprezentacja Polski U-17 rozpoczyna Mistrzostwa Europy od mocnego uderzenia. Irlandia rozbita [WIDEO]

Reprezentacja Polski U-17 rozpoczyna Mistrzostwa Europy od mocnego uderzenia. Irlandia rozbita [WIDEO] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski rozgromiła Irlandię (5:1) w meczu otwierającym rywalizację w grupie A na EURO U-17 organizowanym przez Węgry.

Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego w bardzo dobrym stylu przebrnęła eliminacje do turnieju o miano najlepszego młodzieżowego zespołu do lat 17.

Następnie przy losowaniu fazy grupowej tej imprezy miała sporo szczęścia, ponieważ udało się jej uniknąć konieczności rywalizacji na tym etapie z mocnymi ekipami.

Fakt mierzenia się z Irlandią, Węgrami oraz Walią nie dawał jednak naszym piłkarzom żadnych gwarancji na zrealizowanie pierwszej części założonego planu w postaci wyjścia z grupy.

Na dodatek już na początku przyszło nam się zmierzyć z teoretycznie najgroźniejszym rywalem w postaci pierwszej z wymienionych ekip, która w eliminacjach okazała się lepsza między innymi od Włoch.

Irlandczycy szybko podkreślili swój status za sprawą objęcia prowadzenia po zaledwie kilku minutach od rozpoczęcia meczu po trafieniu zanotowanym przez Ikechukwu Oraziego.

Piorunujący start Irlandczyków nie podłamał w żadnym stopniu Polaków, którzy szybko przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami i na przerwę schodzili z korzystnym dla siebie rezultatem po golach strzelonych przez Dominika Skoczylasa z Zagłębia Lubin oraz Dominika Szali z Górnika Zabrze.

Utalentowani „Biało-Czerwoni” nie spoczęli w drugiej odsłonie meczu na laurach i konsekwentnie prezentowali ofensywny styl gry, który przyniósł spodziewany efekt w postaci zdobycia kolejnych trzech bramek.

Worek z golami po przerwie rozwiązał ponownie Skoczylas, do którego potem dołączyli Karol Borys ze Śląska Wrocław i Szymon Kądziołka ze Stali Rzeszów.

W następnych dniach reprezentację Polski U-17 czekają grupowe potyczki z Węgrami (20 maja o godzinie 20:00) i Walią (23 maja o godzinie 20:00).

Jeżeli nasi piłkarze nie pogubią w nich punktów, to awansują do kolejnej fazy imprezy z pierwszego miejsca. Wówczas w ćwierćfinale zmierzyliby się z drugim zespołem z grupy B, gdzie rywalizują Serbia, Hiszpania, Włochy oraz Słowenia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy