2024-09-10 20:05:30; Aktualizacja: 8 minut temu
Reprezentacja Polski U-21 z ważnym zwycięstwem! Tak wygląda sytuacja w tabeli [WIDEO] Fot. Michal Kosc / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski U-21 zwyciężyła ze swoimi rówieśnikami z Bułgarii 3-1 w meczu eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy. Ważne zwycięstwo w kontekście potencjalnego awansu na wspomniany turniej zapewnili tacy gracze jak Filip Szymczak, Tomasz Pieńko oraz Jakub Kałuziński.

Reprezentacja Polski U-21 dzielnie walczy o upragniony awans na przyszłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. W ósmej serii gier podopieczni selekcjonera Adama Majewskiego mierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Bułgarii, którzy przed pierwszym gwizdkiem zajmowali w tabeli trzecie miejsce zaraz za ich plecami.

Emocji nie brakowało. Zaczęło się od tego, że to rywale jako pierwsi doszli do głosu, ponieważ już w 30. minucie na listę strzelców wpisał się Emił Cenow. Zawodnik występujący na co dzień w CSKA Sofia wykorzystał wolne miejsce do oddania strzału, po którym futbolówka wylądowała w bramce strzeżonej przez Kacpra Tobiasza.

Co prawda nie było to najpiękniejsze uderzenie, ale ostatecznie zagwarantowało Bułgarii cenne prowadzenie, które utrzymała już do przerwy.

To, co działo się w drugiej odsłonie meczu, wskazuje na to, że selekcjoner Adam Majewski musiał wykonać w szatni kawał świetnej roboty. Jego podopieczni już siedem minut po rozpoczęciu drugiej części gry zdobyli wyrównującą bramkę, której autorem został Filip Szymczak. Tym samym piłkarz Lecha Poznań zanotował swoje pierwsze trafienie od 17 lutego bieżącego roku, kiedy to w meczu Ekstraklasy pokonał bramkarza Jagiellonii Białystok.

Chwilę po wyrównaniu Polacy raz jeszcze ruszyli do ofensywy, co przyniosło zamierzony skutek w postaci błyskawicznego trafienia numer dwa. Tym razem akcję swojego zespołu sfinalizował Tomasz Pieńko. Świetną asystą popisał się Kacper Kozłowski, dla którego było to już drugie ostatnie podanie w tym pojedynku.

Młodzieżowa reprezentacja Polski wzorowo wykonała założony przez sztab szkoleniowy plan na drugą odsłonę meczu. Dwie szybko zdobyte bramki to jednak nie wszystko, ponieważ w 78. minucie wynik na 3-1 podwyższył Jakub Kałuziński. Piłkarz tureckiego Antalyasporu skrzętnie wykorzystał okazję z rzutu karnego i tym samym ustalił końcowy rezultat tego spotkania.

Co zatem oznacza wtorkowe zwycięstwo Polaków? Otóż dzięki niemu nasza reprezentacja ulokowała się samodzielnie na drugim miejscu w tabeli, mając w swoim dorobku 18 punktów. Miejsce lidera zajmują Niemcy z 22 punktami na koncie. Trzecia lokata należy natomiast do Bułgarów, którzy dysponują 12 punktami. Taki sam dorobek ma również czwarte Kosowo. Na piątej pozycji z trzema punktami znajduje się Izrael, natomiast stawkę z zaledwie jednym punktem zamyka Estonia.

W dwóch ostatnich meczach zmierzymy się z Kosowem oraz Niemcami. Pierwsze miejsce w tabeli ma zagwarantowany bezpośredni awans. Tylko najlepsze drużyny z drugich miejsc będą mogły uzyskać przepustkę.