Reprezentacja Polski w amp futbolu z brązowym medalem Mistrzostw Europy

2024-06-08 16:06:06; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Reprezentacja Polski w amp futbolu z brązowym medalem Mistrzostw Europy Fot. AmpFutbol Polska
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski w amp futbolu zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy. W meczu o podium „Biało-Czerwoni” pokonali Anglię 1:0.

Scenariusz na to spotkanie ułożył się po myśli Polaków już w piątej minucie, kiedy Bartosz Łastowski, zwany „Polskim Messim”, precyzyjnym strzałem z dystansu otworzył wynik starcia. Rezultat nie uległ zmianie do przerwy.

Po zmianie stron Anglikom wciąż nie udawało się znaleźć sposobu na zdobycie wyrównującego trafienia, między innymi za sprawą dobrze dysponowanego bramkarza Łukasza Miśkiewicza.

Ostatecznie zespół dowodzony przez Dmytro Kamekę dowiózł korzystny dla siebie rezultat, sięgając tym samym po brązowy krążek tegorocznych Mistrzostw Europy w amp futbolu.

Polacy rozpoczęli zmagania na rzeczonym turnieju od gładkiej wygranej przeciwko Grekom. Mecz ten zakończył się zwycięstwem naszych rodaków aż 7:0.

Następnie podopieczni Kameki przystąpili do starcia ze Szkotami. Zakończyło się ono kosmicznym 15:0 na korzyść zespołu „Biało-Czerwonych”, którzy ustanowili tym samym nowy rekord pod względem liczby zdobytych przez siebie bramek podczas jednego spotkania w ramach Mistrzostw Europy.

Na zakończenie grupowej rywalizacji Polska bezproblemowo rozprawiła się z Niemcami, pokonując naszych zachodnich sąsiadów 6:0 i zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w grupie D.

W ćwierćfinale ekipa znad Wisły zetknęła się z odczuwalnym oporem ze strony Irlandczyków. O losach potyczki zaważyła jednak druga połowa, w której udało nam się strzelić trzy gole, zachowując przy tym czyste konto.

Dopiero w walce o wielki finał imprezy Polacy okazali się gorsi od obecnych mistrzów świata, czyli reprezentacji Turcji, przegrywając dotkliwie 1:5.

To już trzeci brązowy medal zdobyty przez „Biało-Czerwoni” podczas Mistrzostw Europy w amp futbolu. Wcześniej Polska stawała na najniższym stopniu podium w 2017 oraz 2021 roku.