Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wytypował kadrę na mundial. „Z bólem zostawiam kilku starszych”

Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wytypował kadrę na mundial. „Z bólem zostawiam kilku starszych” fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Prawda Futbolu [YouTube]

Do katarskich Mistrzostw Świata pozostało naprawdę niewiele. Selekcjonerzy czynią ostatnie poprawki w swoich składach, przygotowując się do ich ogłoszenia. Zbigniew Boniek wytypował swoją kadrę na turniej, pomijając kilka ważnych postaci.

Już 20 listopada wybrzmi pierwszy gwizdek długo wyczekiwanej imprezy.

Reprezentacja „Biało-Czerwonych” swoje zmagania na Bliskim Wschodzie rozpocznie arcyważną konfrontacją z Meksykiem, która może przesądzić o jej dalszych losach. Na swej dalszej drodze podopieczni Czesława Michniewicza spotkają Arabię Saudyjską i Argentynę.

10 listopada polski selekcjoner ogłosi ostateczną 26-osobową kadrę na mundial. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, w najbliższy czwartek poznamy natomiast dłuższą wstępną listę, składającą się z 40 nazwisk.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie potencjalnego składu delegacji do Kataru podczas rozmowy na YouTube'owym kanale Romana Kołtonia „Prawda Futbolu”. 66-latek wyznał, że swą grę powinniśmy opierać przede wszystkim na mocnych skrzydłach i młodości.

Emerytowany pomocnik wytypował swoją wymarzoną kadrę. W niej zabrakło miejsca między innymi dla Karola Linettego i Kamila Grosickiego.

„Z bólem zostawiam kilku starszych, ale potrzebujemy skrzydłowych i młodych, którzy przydadzą się też w 2023, a turniej na pewno doda im pewności” - usprawiedliwiał swą decyzję były piłkarz Juventusu.

Zdaniem popularnego „Zibiego”, bilet na turniej powinien otrzymać 22-letni skrzydłowy Lecha Poznań - Michał Skóraś.

Kadra Polski na mundial według Zbigniewa Bońka:

Bramkarze:

Szczęsny, Skorupski, Drągowski.

Obrońcy:

Zalewski, Bereszyński, Kiwior Dawidowicz, Glik, Bednarek, Wieteska, Cash, Gumny.

Pomocnicy:

Kamiński, Krychowiak, Bielik, Klich, Góralski, Żurkowski, Zieliński, Szymański, Skóraś.

Napastnicy:

Lewandowski, Milik, Świderski, Piątek, Buksa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy