Reprezentacja Polski: Znana data ogłoszenia nazwiska selekcjonera. Zaplanowano specjalną ceremonię

Reprezentacja Polski: Znana data ogłoszenia nazwiska selekcjonera. Zaplanowano specjalną ceremonię fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: WP SportoweFakty

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, poinformował o zaplanowanej na 31 stycznia ceremonii zaprezentowania nowego selekcjonera kadry biało-czerwonych.

Następca Zbigniewa Bońka wstępnie chciał ogłosić nazwisko szkoleniowca 19 stycznia. Rozmowy z kandydatami nieoczekiwanie jednak się przeciągnęły, co z automatu wydłużyło termin wyboru dziedzica schedy po Paulo Sousie.

Cezary Kulesza w ostatnich tygodniach rozmawiał z kilkoma potencjalnymi kandydatami. Byli to Fabio Cannavaro czy Adam Nawałka. Teraz sternik Polskiego Związku Piłki Nożnej podał datę prezentacji selekcjonera.

– Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zostanie przedstawiony 31 stycznia na PGE Narodowym w Warszawie – oświadczył w rozmowie z Piotrem Koźmińskim ze SportoweFakty.wp.pl.

Wciąż w grę wchodzi zatrudnienie kogoś z zagranicy, ale 59-latek zapewnia, że w jego głowie jest już jasny plan.

– Prowadzimy ostatnie negocjacje, jest ścisłe grono kandydatów. (…) Gwarantuję, że po podpisaniu kontraktu z nowym selekcjonerem kibice dowiedzą się o tym błyskawicznie i wyjaśnię, dlaczego dokonałem takiego, a nie innego wyboru – stwierdził.

Kulesza nie bierze pod uwagę opcji tymczasowej, a nawiązanie dłuższej współpracy.

– (…) Walka o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze to obecnie nasz główny cel, ale wybierając selekcjonera myślę też o tym, co będzie później. Dlatego interesuję mnie szersza koncepcja prowadzenia reprezentacji. Poważna federacja nie może sobie pozwolić na wybór trenera tymczasowego – zaznaczył.

Polacy w najbliższym czasie zmierzą się z Rosją. Będzie to mecz półfinałowy baraży o awans do Mistrzostw Świata 2022.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy