Reprezentacyjne powołanie dla gwiazdy pierwszej ligi

Reprezentacyjne powołanie dla gwiazdy pierwszej ligi fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Miedź Legnica

Petteri Forsell, występujący w Miedzi Legnica, otrzymał powołanie do reprezentacji Finlandii na styczniowe mecze towarzyskie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Środkowy pomocnik od momentu zasilenia szeregów pierwszoligowego zespołu w lutym tego roku stał się nie tylko jednym z najlepszych zawodników w zespole, ale i w całych rozgrywkach. Z tego też powodu władze Miedzi przed kilkoma dniami przedłużyli kontrakt z piłkarzem.

- Podpisaliśmy z nim nową umowę na najbliższe pół roku i uzgodniliśmy, że w tym okienku nie skorzysta z ofert innych drużyn. Zawodnik dostał podwyżkę adekwatną do swoich umiejętności, a w przypadku awansu do LOTTO Ekstraklasy kontrakt zostanie automatycznie przedłużony na kolejne dwa lata. Cieszę się, że Petteri przyjął naszą ofertę i chce pomóc w walce o awans - powiedział Andrzej Dadełło, właściciel ekipy z Legnicy.

Nowa umowa dla Forsella nie jest dla niego jedyną nagrodą, ponieważ zawodnik dodatkowo otrzymał jeszcze powołanie do kadry narodowej na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które odbędzie się między 6 a 14 stycznia. W tym czasie reprezentacja Finlandii rozegra dwa mecze towarzyskie z Marokiem (9 stycznia) i Słowenią (13 stycznia). Tym samym piłkarz Miedzi będzie miał okazję do rozegrania swojego siódmego i ósmego spotkania w drużynie narodowej.

26-latek w trwających sezonie wystąpił w 19 meczach ekipy z Legnicy, w których strzelił dziesięć bramek oraz zanotował siedem asyst.

Dobra forma fińskiego zawodnika przełożyła się na wyniki osiągane przez klub, który po rundzie jesiennej zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli i ma dziewięć punktów straty do prowadzącej Chojniczanki Chojnice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thiago Silva odejdzie z Chelsea. Decyzja zapadła Thiago Silva odejdzie z Chelsea. Decyzja zapadła Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy