Reprezentanci Argentyny znaleźli sposób na obejście brytyjskiej kwarantanny. „Workation” pełną parą!

Reprezentanci Argentyny znaleźli sposób na obejście brytyjskiej kwarantanny. „Workation” pełną parą! fot. Cristian Romero [Instagram]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: TyC Sports

Argentyńscy piłkarze uzgodnili ze swoimi klubami plan, dzięki któremu udadzą się na zgrupowanie swojej reprezentacji, a jednocześnie nie opuszczą treningów.

Rząd brytyjski nie uległ presji i nie zdecydował się na wprowadzenie wyjątku dla podróżujących piłkarzy. Czerwona lista krajów, z których przyjazd do Wielkiej Brytanii oznacza automatyczną kwarantannę w hotelu, sprawia, że zawodnicy jadący na zgrupowania reprezentacji choćby z Ameryki Południowej mogą wypaść z gry na znacznie dłużej, niż przewiduje terminarz FIFA.

Z tego powodu na zgrupowanie kadry Urugwaju nie jedzie chociażby Edinson Cavani z Manchesteru United. Swego rodzaju obejście w tej trudnej sytuacji znaleźli jednak Argentyńczycy.

Cristian Romero i Giovani Lo Celso z Tottenhamu oraz Emiliano Martínez i Emiliano Buendía z Aston Villi zrobią sobie po zgrupowaniu kadry swego rodzaju „workation”. TyC Sports informuje, że gdy tylko cała czwórka zostanie zwolniona z obowiązków reprezentacyjnych, wsiądzie w samolot, lecz nie do Wielkiej Brytanii, a do... Chorwacji.

Gdyby wybrali lot do Londynu, czekałaby ich ponad tygodniowa kwarantanna w hotelu, w której trakcie byliby kompletnie wyłączeni z treningów. W takim przypadku spędziliby ten czas w innym kraju, gdzie ich kwarantanna „wyzerowałaby się”. W tym czasie mogliby jednak bezproblemowo trenować indywidualnie, realizując na odległość plany swoich klubów i zachować ciągłość gry.

Kiedy minie okres, w którym przymusowo zostaliby uziemieni w hotelowym pokoju, będą mogli bezproblemowo wrócić na Wyspy, wznawiając treningi ze swoimi zespołami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy