Reprezentanci Argentyny znaleźli sposób na obejście brytyjskiej kwarantanny. „Workation” pełną parą!

Reprezentanci Argentyny znaleźli sposób na obejście brytyjskiej kwarantanny. „Workation” pełną parą! fot. Cristian Romero [Instagram]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: TyC Sports

Argentyńscy piłkarze uzgodnili ze swoimi klubami plan, dzięki któremu udadzą się na zgrupowanie swojej reprezentacji, a jednocześnie nie opuszczą treningów.

Rząd brytyjski nie uległ presji i nie zdecydował się na wprowadzenie wyjątku dla podróżujących piłkarzy. Czerwona lista krajów, z których przyjazd do Wielkiej Brytanii oznacza automatyczną kwarantannę w hotelu, sprawia, że zawodnicy jadący na zgrupowania reprezentacji choćby z Ameryki Południowej mogą wypaść z gry na znacznie dłużej, niż przewiduje terminarz FIFA.

Z tego powodu na zgrupowanie kadry Urugwaju nie jedzie chociażby Edinson Cavani z Manchesteru United. Swego rodzaju obejście w tej trudnej sytuacji znaleźli jednak Argentyńczycy.

Cristian Romero i Giovani Lo Celso z Tottenhamu oraz Emiliano Martínez i Emiliano Buendía z Aston Villi zrobią sobie po zgrupowaniu kadry swego rodzaju „workation”. TyC Sports informuje, że gdy tylko cała czwórka zostanie zwolniona z obowiązków reprezentacyjnych, wsiądzie w samolot, lecz nie do Wielkiej Brytanii, a do... Chorwacji.

Gdyby wybrali lot do Londynu, czekałaby ich ponad tygodniowa kwarantanna w hotelu, w której trakcie byliby kompletnie wyłączeni z treningów. W takim przypadku spędziliby ten czas w innym kraju, gdzie ich kwarantanna „wyzerowałaby się”. W tym czasie mogliby jednak bezproblemowo trenować indywidualnie, realizując na odległość plany swoich klubów i zachować ciągłość gry.

Kiedy minie okres, w którym przymusowo zostaliby uziemieni w hotelowym pokoju, będą mogli bezproblemowo wrócić na Wyspy, wznawiając treningi ze swoimi zespołami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy