Reprezentant Szwecji: Nie rozumiem, jak przegraliśmy ten mecz

Reprezentant Szwecji: Nie rozumiem, jak przegraliśmy ten mecz fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Źródło: fotbollskanalen.se

Reprezentacja Polski wygrała ze Szwecją 2-0 po trafieniach Roberta Lewandowskiego oraz Piotra Zielińskiego i zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w Katarze. Obrońca rywali Victor Lindelöf uważa, że jego drużyna wyglądała lepiej i miała kontrolę nad spotkaniem.

Po brawurowym kwadransie „Biało-Czerwonych” to Szwedzi przeważali w pierwszej połowie i byli bliżej objęcia prowadzenia. Świetnie w bramce spisywał się Wojciech Szczęsny, który kilkukrotnie uratował reprezentację Polski przed utratą bramki.

Dwa trafienia Polacy zaliczyli po zmianie stron, a przyczyniły się do nich w głównej mierze błędy indywidualne rywali. Najpierw Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny, a później Piotr Zieliński odebrał piłkę obrońcy i osamotniony popędził na bramkę Szwedów.

Defensor szwedzkiej drużyny Victor Lindelöf nie rozumie, dlaczego Polska zwyciężyła wtorkowy baraż. Twierdzi, że to jego zespół przeważał na boisku, lecz załamał się po drugiej straconej bramce.

- Szczerze mówiąc, na razie nie rozumiem, jak przegraliśmy ten mecz. W pierwszej połowie graliśmy dobrze. Nawet po ich pierwszym golu robiliśmy wszystko w porządku. Ale po ich drugim golu myślę, że trochę się załamaliśmy. Powinniśmy bardziej zaryzykować. Nie wiem, to po prostu dziwne.

- Czułem się, jakbyśmy mieli nad nimi przewagę. Powiedzieliśmy to nawet w przerwie. Czuliśmy, że mamy przewagę zarówno fizycznie, jak i z piłką. Ale to nie był nasz dzień. Decydują małe detale, zbiegi okoliczności. Strzelili dwie bramki, których nie powinniśmy stracić.. Ale tak się dzieje, to piłka nożna. Teraz wszystko jest do bani – mówi Lindelöf.