Reprezentant Turcji ukarany za homofobię

Reprezentant Turcji ukarany za homofobię
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Daily Mail

Były zawodnik Blackburn Rovers Colin Kâzım-Richards został uznany za winnego w procesie dotyczącym jego homofobicznej postawy wobec fanów jednego z poprzednich klubów.

27-latek zapewnił na sali rozpraw, że tylko "droczył" się z kibicami podczas spotkania z Brighton, co zostało omyłkowo poczytane jako przejaw homofobii z jego strony.
 
Jednak sędzia Darren Reynolds uznał, że w świetle przedstawionych mu dowodów uznaje reprezentanta Turcji za winnego w wytoczonym mu procesie. Kâzım-Richards wyjaśniał, że był prowokowany i poniżany przez publiczność i zdecydował się odpłacić im wulgarnym gestem zza pleców.
 
- Wykrzykiwano wiele obelg w moim kierunku, które naprawdę potrafią zagnieździć się w pamięci - oznajmił Kâzım-Richards. - Zapamiętałem szczególnie jedną kobietę, która nieustannie obsypywała mnie wiązanką niemiłych słów - dodał.
 
Adwokat piłkarza Simon Reiz zapytał podczas procesu swojego klienta o to, czy zareagował w jakikolwiek sposób na docinki. Ten zdecydował się zademonstrować wspomniany gest i oświadczył, że zwyczajnie "dokonywał interakcji z fanami".
 
- Tak naprawdę robiłem dokładnie to samo, co oni w moim kierunku. Opisałbym to jako droczenie się - skomentował.
 
W trakcie trwania felernego spotkania Colin miał w pewnym momencie opuścić lekko spodenki, przyłożyć rękę do pośladka i dokonywać ruchów imitujących akt seksualny, co stało się bezpośrednią przyczyną oskarżenia.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy