Reprezentant Turcji ukarany za homofobię

Reprezentant Turcji ukarany za homofobię
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Daily Mail

Były zawodnik Blackburn Rovers Colin Kâzım-Richards został uznany za winnego w procesie dotyczącym jego homofobicznej postawy wobec fanów jednego z poprzednich klubów.

27-latek zapewnił na sali rozpraw, że tylko "droczył" się z kibicami podczas spotkania z Brighton, co zostało omyłkowo poczytane jako przejaw homofobii z jego strony.
 
Jednak sędzia Darren Reynolds uznał, że w świetle przedstawionych mu dowodów uznaje reprezentanta Turcji za winnego w wytoczonym mu procesie. Kâzım-Richards wyjaśniał, że był prowokowany i poniżany przez publiczność i zdecydował się odpłacić im wulgarnym gestem zza pleców.
 
- Wykrzykiwano wiele obelg w moim kierunku, które naprawdę potrafią zagnieździć się w pamięci - oznajmił Kâzım-Richards. - Zapamiętałem szczególnie jedną kobietę, która nieustannie obsypywała mnie wiązanką niemiłych słów - dodał.
 
Adwokat piłkarza Simon Reiz zapytał podczas procesu swojego klienta o to, czy zareagował w jakikolwiek sposób na docinki. Ten zdecydował się zademonstrować wspomniany gest i oświadczył, że zwyczajnie "dokonywał interakcji z fanami".
 
- Tak naprawdę robiłem dokładnie to samo, co oni w moim kierunku. Opisałbym to jako droczenie się - skomentował.
 
W trakcie trwania felernego spotkania Colin miał w pewnym momencie opuścić lekko spodenki, przyłożyć rękę do pośladka i dokonywać ruchów imitujących akt seksualny, co stało się bezpośrednią przyczyną oskarżenia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy