„Rewelacyjny występ. Zawodnik meczu”. Pomocnik Legii Warszawa chwalony za występ z Górnikiem fot. FotoPyK

Legia Warszawa pokonała w poniedziałek Górnik Zabrze 3:1. Kibice stołecznej drużyny nie mogą wyjść z podziwu nad jednym ze swoich ulubieńców.

„Czy będzie to Lany Poniedziałek? Pozostaje tylko pytanie, kto kogo będzie lał” - to słowa Jana Urbana przed konfrontacją z Legią Warszawa, która miała miejsce 1 kwietnia, kiedy obchodzono zwyczaj Lanego Poniedziałku.

Chwilę później trener zabrzan dodał, że ma nadzieję na dobry mecz, a także zwycięstwo swojej drużyny. Tego drugiego nie udało dokonać się.

Goście z Warszawy otworzyli wynik spotkania w 42. minucie. Podanie Juergena Elitima wykorzystał Tomáš Pekhart, trafiając z bliskiej odległości do niemalże pustej bramki.

Górnik odpowiedział po przerwie. W 61. minucie rzut karny na gola zamienił Lawrence Ennali, jednak radość gospodarzy nie trwała zbyt długo, bowiem siedem minut później ponowną przewagę przyjezdnym dał Bartosz Kapustka. Wynik meczu na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Josué.

Ojców tego zwycięstwa w zespole Legii było wielu, lecz na specjalne wyróżnienie zasłużył Juergen Elitim. 24-letni pomocnik rozegrał kapitalne zawody, które okrasił asystą. To nie umknęło uwadze kibicom warszawskiej ekipy. Fani byli pod wrażeniem występu Kolumbijczyka.

„Rewelacyjny występ”, „Zawodnik meczu, zdecydowanie”, „Najlepszy mecz od września”, „Elitim dziś rewelacja” - brzmią komentarze skierowane pod jego adresem.

Juergen Elitim przyszedł do Legii Warszawa z angielskiego Watfordu, choć poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w hiszpańskim Racingu Santander.

W bieżącym sezonie wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, zdobywając dwie bramki i notując cztery asysty.