Rewolucja Conte w Interze Mediolan

Rewolucja Conte w Interze Mediolan fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

„La Gazzetta dello Sport” pisze o roszadach, jakich wkrótce możemy być świadkami w Interze Mediolan. Ich pomysłodawcą jest Antonio Conte, który chciałby sięgnąć m.in. po N’Golo Kanté.

O tym że Włoch jest niezwykle ambitnym szkoleniowcem wiemy doskonale. Teraz, gdy udało mu się przywrócić w Mediolanie wiarę w Inter, 51-latek planuje ułożyć zespół pod swoje preferencje. Z tego powodu najprawdopodobniej czeka nas mała rewolucja kadrowa.

Z drużyny odeszli już Tommaso Berni czy Borja Valero, a wkrótce podobny los może spotkać Diego Godína. Urugwajczyk ponoć oczekiwałby większej roli i dlatego jego przyszłość jest wielką niewiadomą.

To samo dotyczy Milana Škriniara oraz Marcelo Brozovicia, którzy mogą zostać poświęceni, aby zrealizować marzenia transferowe Antonio Conte. W tym kontekście należy wiedzieć, że pierwsze miejsca na liście życzeń trenera „Nerazzurrich” zajmują N’Golo Kanté, Aleksandar Kolarov i Arturo Vidal, a ich pozyskanie, biorąc pod uwagę chociażby oczekiwania finansowe graczy, do tanich operacji należeć nie będzie.

Inni, którzy najprawdopodobniej zmienią kluby, to João Mário, Ivan Perišić czy Dalbert.

„La Gazzetta dello Sport” ponadto zapewnia, że dyrekcja mediolańskiej ekipy ma bogatą listę opcji awaryjnych na wypadek, gdyby nie udało się pozyskać głównych celów transferowych. I tak na przykład alternatywą dla Kanté jest Thomas Partey z Atlético Madryt.

Tym sposobem o sile Interu w środku pola w przyszłym sezonie decydować mają Nicolò Barella, Vidal i ktoś z powyższej dwójki, przy czym na nowego lidera tego obszaru boiska kreowany jest zawodnik Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy