Rewolucja kadrowa w Legii tuż-tuż

2018-12-03 14:25:12; Aktualizacja: 5 lat temu
Rewolucja kadrowa w Legii tuż-tuż Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W najbliższym czasie dojdzie do sporych zmian w kadrze Legii Warszawa.

Mistrzowie Polskirozglądają się za wzmocnieniami. W ostatnich kilkudziesięciugodzinach pojawił się temat przenosin na Łazienkowską Arvydasa Novikovasa z Jagiellonii Białystok. Nieco wcześniej media łączyłyz Legią innego skrzydłowego, Felipe Pardo, o którego potencjalnymtransferze spekulowało się już latem.

Możnaprzypuszczać, że szeregi warszawskiego klubu zimą i po zakończeniusezonu wzmocni przynajmniej kilku zawodników. Spora grupa piłkarzyjednocześnie może się z nim pożegnać. Kontrakty wielulegionistów obowiązują bowiem tylko do 30 czerwca 2019 roku.

Wśród nich jest chociażby Arkadiusz Malarz. 38-letnibramkarz do niedawna był jedną z największych gwiazd zespołu, aostatnio nie łapie się nawet do kadry meczowej Legii. Golkiperwylał zresztą niedawno swoje żale na Twitterze. Co warte podkreślenia, pozakończeniu rozgrywek wygasa również umowa drugiemu doświadczonemubramkarzowi mistrza Polski, Radosławowi Cierzniakowi.

Podobniejest z Michałem Pazdanem, który przez kilka ostatnich okientransferowych był łączony z przenosinami za granicę. Niewykluczonejednak, że ostatecznie wyląduje on w innym rodzimym klubie. Jegopozyskanie ma rozważać Lechia Gdańsk.

Lista jest naprawdędługa. Kontrakty do 30 czerwca 2019 roku mają bowiem równieżm.in. Miroslav Radović, Kasper Hämäläinen, Iñaki Astiz, AdamHlousek czy Michał Kucharczyk. Wydaje się, że działacze Legiizatrzymają kilku zawodników z wygasającymi umowami, ale część znich na pewno opuści klub. Sporo może dziać się jużzimą.

Zawodnicy Legii z umowami do 30 czerwca 2019 roku:

Radosław Cierzniak, Arkadiusz Malarz, Miroslav Radović,Kasper Hämäläinen, Iñaki Astiz, Michał Pazdan, CristianPasquato, Adam Hlousek, André Martins (opcja przedłużenia o rok),Michał Kucharczyk, Łukasz Turzyniecki.

Wypożyczony dokońca sezonu jest Cafú. Legia ma opcję jego wykupienia z Metz.