Rewolucja na rynku praw telewizyjnych. OFICJALNIE: Canal+ traci Premier League

Rewolucja na rynku praw telewizyjnych. OFICJALNIE: Canal+ traci Premier League fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: NENT Group

Nordic Entertainment Group (NENT Group) poinformowało o wygraniu przetargu na transmitowanie rozgrywek Premier League w latach 2022-2028 w pięciu krajach, w tym w Polsce.

Firma ze Skandynawii zapowiedziała po wejściu na nasz rynek, że zamierza przygotować dla polskich odbiorców wyjątkową ofertę obejmującą nie tylko bogatą bibliotekę filmów oraz seriali, ale i piłkarską.

Najpierw prawa do Bundesligi

W tym celu NENT Group sięgnęło w pierwszej kolejności po prawa do transmitowania rozgrywek Bundesligi do sezonu 2028/2029 w serwisie streamingowym Viaplay.

Następnie zaczęło wzbogać swoje zasoby poprzez wygranie przetargów na pokazywanie eliminacji Mistrzostw Świata z kontynentu afrykańskiego, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, Mistrzostw Świata kobiet w 2023 roku, Copa América 2024 czy rozgrywek kobiecych w Niemczech, Anglii, Włoch oraz Hiszpanii (w tych trzech ostatnich tylko wybrane mecze).

Potem prawa do Premier League

A teraz do tego grona dołączyła kolejny, i chyba swój obecnie najważniejszy produkt, w postaci angielskiej Premier League, która od przeszło 20 lat była transmitowana wyłącznie przez Canal+.

NENT Group poinformowało, że wygrany przetarg na piłkarskie zmagania na Wyspach Brytyjskich obejmuje sezony od 2022/2023 do 2027/2028 na pokazywanie ich w pięciu krajach - Holandii, Estonii, Polsce, na Litwie oraz Łotwie.

- To znaczący krok na drodze ekspansji Viaplay! Nasze długoterminowe podejście oparte na streamingu, w połączeniu z perspektywą wielorynkową, pozwala nam być bardzo silnym pretendentem do nabywania, rozwijania Premier League jest bez wątpienia klejnotem w koronie wśród obiektów sportowych - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group.

- Premier League z przyjemnością rozszerza współpracę z NENT Group o dodatkowe pięć terytoriów na sześć sezonów aż do sezonu 2027/2028. NENT Group ma wyjątkowe osiągnięcia w obsłudze fanów Premier League z wyjątkowymi relacjami i - ze wszystkimi 380 meczami dostępnymi na żywo - fani będą mieli więcej okazji do śledzenia swojej drużyny niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa NENT wybrała Premier League jako centralny element swojej strategii ekspansji międzynarodowej, pokazując trwała zdolność Premier League do pobudzania wyobraźni fanów i napędzania rozwoju biznesu - przyznał Paul Molnar, szef działu medialnego Premier League.

Serwis Viaplay będzie dostępny w Polsce od 3 sierpnia za miesięczną opłatę w wysokości 34 złotych poprzez bezpośrednie subskrypcje i partnerstwa z firmami zewnętrznymi. Usługa będzie obsługiwana przez szeroką gamę urządzeń i platform, w tym smart TV Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips i TCL ; smartfony i tablety z systemem iOS i Android, Chromecast i Apple TV, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One, a także komputery PC i Mac.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy