Rewolucja w Ekstraklasie. Od nowego sezonu transferowe eldorado
2018-12-05 13:49:05; Aktualizacja: 6 lat temu
Zgodnie z doniesieniami Tomasza Włodarczyka z „Przeglądu Sportowego” w najbliższym czasie dojdzie do dużych zmian w Ekstraklasie.
„Od sezonu 2019/2020 zostanie zniesiony limitobcokrajowców Ekstraklasie. Kluby będą miały wolną rękę narynku transferowym. Od 2019/2020 zostanie też wprowadzony obowiązekgry jednego młodzieżowca” - napisał na Twitterze Włodarczyk.
O obu sprawach spekulowało się od pewnego czasu. Jeślichodzi o pierwszą z nich, Ekstraklasa SA już jakiś czas temuwystąpiła do Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem ozwiększenie liczby piłkarzy spoza Unii Europejskiej mogącychprzebywać w jednym momencie na boisku. Przepis pozwalający na grędwóm takim zawodnikom w zespole zostanie zmieniony. Możnaprzypuszczać, że mocno wpłynie to na ruchy rodzimych klubów narynku transferowym.
Druga zmiana zobliguje zespoły dowystawiania w każdym meczu przynajmniej jednego gracza o statusiemłodzieżowca.
Wszystko wskazuje na to, że zmiany zostanązatwierdzone w najbliższych dniach.


![FC Porto z komunikatem w sprawie Jana Bednarka [OFICJALNIE]](img/photos/111741/170x113/froholdt-bednarek.jpg)
![Polski bramkarz bohaterem miasta! Jego interwencje uratowały zespół przed spadkiem [WIDEO]](img/photos/107777/170x113/jakub-ojrzynski.jpg)






![FC Porto z komunikatem w sprawie Jana Bednarka [OFICJALNIE]](img/photos/111741/90x60/froholdt-bednarek.jpg)
![Polski bramkarz bohaterem miasta! Jego interwencje uratowały zespół przed spadkiem [WIDEO]](img/photos/107777/90x60/jakub-ojrzynski.jpg)










