Reynolds i McElhenney kupili klub piłkarski [OFICJALNIE]

Reynolds i McElhenney kupili klub piłkarski [OFICJALNIE] fot. Andrea Raffin / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Wrexham AFC

Wrexham AFC poinformowało o zaakceptowaniu propozycji przejęcia klubu przez Ryana Reynoldsa i Roba McElhenneya. Teraz ostatni etap rozmów, który powinien być już tylko formalnością. W efekcie słynni aktorzy weszli w posiadanie walijskiej ekipy.

Pod koniec września pojawiły się pierwsze doniesienia o chęci wejścia przez Amerykanina oraz Kanadyjczyka do świata piłki nożnej. To miało zostać osiągnięte przez wykup Wrexham AFC. Klub należy do 1223 kibiców, dlatego to od nich zależało, czy aktorzy będą mieli szansę przedstawienia swojej oferty. 95% z nich wyraziło zgodę.

W poniedziałek odbyło się Walne Zgromadzenie, a frekwencja podczas głosowania wyniosła 91,5 procenta. Ostatecznie Reynolds i McElhenney zdobyli około dziewięćdziesięcioośmioprocentowe poparcie. W efekcie zostali oni nowymi właścicielami klubu, a cała operacja wyniosła 2,1 miliona euro.

Należy jednocześnie wiedzieć, że przed panami teraz finalizacja całej operacji, która musi zostać jeszcze zaakceptowana przez władze National League i The FA. Jeśli tylko do tego dojdzie, ukaże się oficjalny komunikat.

To powinna być jednak tylko formalność i kwestią czasu jest przejęcie walijskiej ekipy przez słynnych aktorów. Reynolds jest znany z takich filmów jak „Wieczny Student”, „Green Lantern” czy „Deadpool”. Z kolei McElhenney zagrał między innymi w produkcjach „Zdrada” i „Dni Ostatnie”.

Wrexham AFC występuje obecnie w National League (piąty poziom rozgrywkowy w Wielkiej Brytanii).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy