Riqui Puig odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone

Riqui Puig odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone fot. FC Barcelona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Riqui Puig nie zostanie w FC Barcelonie. Jego nowym klubem będzie Los Angeles Galaxy - podaje Fabrizio Romano.

Blisko 23-letni piłkarz marzył o zrobieniu kariery w pierwszym zespole „Blaugrany”, ale gdy w poprzednim sezonie długimi fragmentami oglądał grę kolegów jedynie z ławki rezerwowych, doszedł do wniosku, że czas na zmiany.

Po środkowego pomocnika zgłosiła się chociażby SL Benfica, lecz to nie w Portugalii będzie on kontynuował karierę.

Hiszpan doszedł do porozumienia z Los Angeles Galaxy w sprawie warunków kontraktu ważnego przez trzy lata. Jednocześnie wszystkie szczegóły ustaliły oba kluby.

W tej chwili FC Barcelona na odejściu swojego wychowanka nie zarobi ani grosza. Będzie za to mogła liczyć na pokaźny procent z tytułu następnego transferu piłkarza. Z drugiej strony budżet klubu zostanie nieco odciążony, bowiem umowa obowiązuje jeszcze przez rok.

Operacja stanie się faktem w ciągu kilku najbliższych dni. Strony są obecnie na etapie wymiany dokumentacji.

Riqui Puig w koszulce „Dumy Katalonii” rozegrał łącznie 56 spotkań, zdobył dwie bramki i trzykrotnie asystował.

W Los Angeles Galaxy dołączy do Javiera Hernándeza czy Douglasa Costy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy