Robert Ivanov jednak nie dla Legii Warszawa i Lecha Poznań?! Finalizuje transfer

2023-05-11 13:40:30; Aktualizacja: 1 rok temu
Robert Ivanov jednak nie dla Legii Warszawa i Lecha Poznań?! Finalizuje transfer Fot. Warta Poznań
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Gazeta Sporturilor

FCSB prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie pozyskania Roberta Ivanova z Warty Poznań - poinformowała „Gazeta Sporturilor”.

Reprezentant Finlandii uzyskał sobie na przestrzeni ostatnich trzech sezonów status jednego z najlepszych defensorów występujących w Ekstraklasie.

Dzięki temu jego nazwisko zaczęło się pojawiać w kontekście zaliczenia przeprowadzki do Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Oba zespoły nie wychylały się zbytnio w minionych miesiącach odnośnie przejęcia środkowego obrońcy Warty Poznań w ramach wolnego transferu po wygaśnięciu obowiązującego porozumienia wraz z końcem czerwca.

Z tego też powodu do walki o jego względy włączyły się inne drużyny. Spośród nich najbardziej zaawansowane rozmowy z Robertem Ivanovem prowadzi FCSB, o czym poinformowała „Gazeta Sporturilor”.

Wspomniane źródło podkreśla, że ewentualne pozyskanie 28-letniego zawodnika jest w dużej mierze uzależnione od wywalczenia mistrzostwa Rumunii. 

Właściciel Gigi Becali zapewnił, że po jego zdobyciu wyłoży nawet pięć milionów euro na wzmocnienie pierwszej ekipy pod kątem nadchodzącej rywalizacji o pokazanie się w europejskich pucharach.

Zespół z Bukaresztu plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do prowadzącego FCV Farul na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Ivanov trafił do Warty Poznań we wrześniu 2020 roku z FC Honka. W trwających rozgrywkach zanotował trafienie w 30 meczach.