Robert Ivanov raczej jednak nie trafi do Rumunii

2023-06-05 21:50:12; Aktualizacja: 1 rok temu
Robert Ivanov raczej jednak nie trafi do Rumunii Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja Źródło: Transfery.info

Niedawno polskie i rumuńskie media obiegła wieść o dużym prawdopodobieństwie transferu Roberta Ivanova, zawodnika Warty Poznań, do FCSB, dawniej znanego jako Steaua Bukareszt. Transakcja miała być na ostatniej prostej, jednak z naszych informacji wynika, że do tego raczej nie dojdzie.

Umowa Ivanova wygasa 30 czerwca i już potwierdzone zostało, że zawodnik chce odejść. - Potrzebuję nowych wyzwań i doświadczeń, a ponadto uważam, że znów przyda mi się wyjście ze strefy komfortu - podkreślił 28-letni środkowy obrońca.

Poproszony przez nas o opinię rumuński dziennikarz Cristian Soitu z serwisu Spotmedia.ro wyjaśnił, dlaczego wątpliwe jest pozyskanie 20-krotnego reprezentanta Finlandii przez wicemistrzów Rumunii.

- FCSB nie da 30 tysięcy euro miesięcznie dla zagranicznego piłkarza - uważa nasz rozmówca. - Nie taka jest polityka tego klubu, ponieważ Becali [właściciel FCSB - red.] zapewnia wysokie wynagrodzenie tylko piłkarzom, których zna. 15 tysięcy euro miesięcznie to maksymalne zarobki dla zawodnika z innej ligi, a kontrakt może być podpisany tylko na rok - przekonuje.

Zdaniem dziennikarza, rumuński potentat ma na oku zupełnie innych zawodników niż Ivanov. - FCSB interesuje się dwoma innymi środkowymi obrońcami - Vladem Chirichesem z Cremonese [kapitan reprezentacji Rumunii - red.] oraz Andre Duarte z FCU Craiova 1948. Jeżeli nie uda się ich pozyskać, to rozejrzą się wtedy za piłkarzem z innej ligi. Priorytetem dla Becalego jest sprawdzony zawodnik, którego już zna - podkreślił.

Osoba z klubu prosząca o anonimowość także nie wierzy w możliwość przejścia obrońcy do stołecznego zespołu. - Nie wiem, kto to fabrykuje i po co - usłyszeliśmy.

Ivanov występował w Warcie od 2020 roku. W ostatnim sezonie rozegrał 31 spotkań i zdobył gola. Mówiło się o nim także w kontekście Legii Warszawa i klubów 2. Bundesligi.

Oczekiwania finansowe Fina są podobno jednak nie do przyjęcia dla Rumunów, którzy i tak rozglądają się za innego typu zawodnikami.

PAWEŁ KIEŁBUS