Robert Lewandowski: Moje słowa zostały źle zinterpretowane

Robert Lewandowski: Moje słowa zostały źle zinterpretowane fot. Gints Ivuskans / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kicker

Robert Lewandowski odniósł się do swojej niedawnej wypowiedzi na temat słów skierowanych w jego stronę przez Leo Messiego.

Polak i Argentyńczyk rywalizowali o Złotą Piłkę 2021. Finalnie po statuetkę sięgnął Messi, który w trakcie uroczystej gali w Paryżu z szacunkiem wypowiedział się o Lewandowskim. Jak przyznał gwiazdor Paris Saint-Germain: - Robert, uważam, że powinieneś wygrać Złotą Piłkę w 2020 roku. Wszyscy wiemy, że byłeś najlepszy i mam nadzieję, że „France Football” ci ją da, ponieważ zasługujesz na to, by mieć ją też u siebie.

Lewandowski został zapytany o to przez Mateusza Borka na antenie Viaplay. - Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza. Żeby to nie były puste słowa. Ja się oczywiście nie napinam, nie napalam - powiedział napastnik Bayernu, który jednocześnie przyznał, że czuje pewien niedosyt wynikający z tego, że nie otrzymał prestiżowej nagrody w tym roku.

Teraz Lewandowski doprecyzował jednak swoje słowa na łamach „Kickera”.

- Moja wypowiedź dla polskiej telewizji jest obecnie błędnie interpretowana. Moim zamiarem nigdy nie było powiedzieć, że słowa Messiego nie były szczere czy poważne. Wręcz przeciwnie. Byłem bardzo wzruszony i zachwycony wystąpieniem Messiego w Paryżu, w czasie którego stwierdził, że zasłużyłem na Złotą Piłkę w 2020 roku. Byłbym szczęśliwy, gdyby jego słowa zostały wysłuchane.

- Szanuję i doceniam Messiego ponad miarę, i po raz kolejny gratuluję mu zdobycia Złotej Piłki 2021 – powiedział 33-letni piłkarz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy