Robert Lewandowski przedwcześnie zakończył El Clásico! Xavi zaskoczył

Robert Lewandowski przedwcześnie zakończył El Clásico! Xavi zaskoczył fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko

Robert Lewandowski El Clásico zakończył na ławce rezerwowych. Polaka w 64. minucie zmienił Ferran Torres.

Robert Lewandowski tradycyjnie już znalazł się w podstawowym składzie FC Barcelony na spotkanie z Realem Madryt. Polski napastnik niewątpliwie miał nadzieję, że uda mu się poprawić dorobek strzelecki z tego sezonu właśnie w El Clásico.

Mecz bardzo dobrzy rozpoczął się dla jego kolegów, bo już w 6. minucie gola strzelił Andreas Christensen, ale niecały kwadrans później odpowiedział Vinicius Júnior.

Taki stan utrzymywał się do 64. minuty, dlatego Xavi postanowił dokonać dwóch zmian. Plac gry opuścili Raphinha oraz... Robert Lewandowski, a w ich miejsce weszli odpowiednio João Félix i Ferran Torres.

O ile zejście Brazylijczyka nie powinno nikogo dziwić, o tyle roszada z udziałem Polaka to niezbyt częsty obrazek w tym sezonie. Mimo to Xavi uznał, że nie potrzebuje atakującego na tym etapie spotkania.

Nie ma złudzeń, że trener będzie o to pytany na pomeczowej konferencji prasowej.

Lewandowski natomiast nie pokazał się w tym meczu ze szczególnej strony. Nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy dobrze dysponowanej tego dnia defensywie Realu Madryt, dlatego zmiana wydaje się uzasadniona.

Tym bardziej że w 69. minucie mistrzowie Hiszpanii strzelili gola na 2-1 za sprawą Fermína Lópeza.

Radość FC Barcelony nie trwała jednak zbyt długo, bo chwilę później wyrównał Lucas Vazquez.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Drużyny Krystiana Bielika i Michała Helika spadły z ligi OFICJALNIE: Drużyny Krystiana Bielika i Michała Helika spadły z ligi Duża kontrowersja w meczu Arsenal - Bournemouth. „Nie mogę w to uwierzyć” Duża kontrowersja w meczu Arsenal - Bournemouth. „Nie mogę w to uwierzyć” OFICJALNIE: Znamy drugiego beniaminka Premier League. Powrót po 22 latach przerwy, wielki sukces młodego menedżera OFICJALNIE: Znamy drugiego beniaminka Premier League. Powrót po 22 latach przerwy, wielki sukces młodego menedżera Wieczysta Kraków rozbiła rywala. Znakomita seria trwa [WIDEO] Wieczysta Kraków rozbiła rywala. Znakomita seria trwa [WIDEO] Koniec sezonu dla ważnego zawodnika Górnika Zabrze [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla ważnego zawodnika Górnika Zabrze [OFICJALNIE] 23-krotny mistrz kraju rusza po Dominika Marczuka. Reprezentant Polski zagra w Lidze Mistrzów?! 23-krotny mistrz kraju rusza po Dominika Marczuka. Reprezentant Polski zagra w Lidze Mistrzów?! Carlitos opuści Astanę. „To potencjalnie atrakcyjny gracz dla mojej drużyny” Carlitos opuści Astanę. „To potencjalnie atrakcyjny gracz dla mojej drużyny”