2024-08-04 12:06:53; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Robert Lewandowski „skiksował”. Dobra nota reprezentanta Polski za występ z Realem Madryt Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | SPORT

Robert Lewandowski spędził dużo czasu w towarzyskim meczu z Realem Madryt, choć akurat pod bramką nie stwarzał większego zagrożenia. Kataloński „Sport” docenił jednak wielkie zaangażowanie w grze zespołowej.

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego FC Barcelona mierzyła się w New Jersey ze swoim odwiecznym rywalem. Trener Hansi Flick poeksperymentował w wyjściowym składzie i odniósł pierwsze zwycięstwo po 90 minutach. Po remisie z Manchesterem City drużyna wygrała 2-1.

Spory udział przy sukcesie miał „Lewy”. Przy pierwszej bramce najpewniej planował uderzyć futbolówkę po świetnie dogranej piłce w pole karne, ale zamiast tego wyszła asysta do Pau Víctora, który wyrósł na bohatera pojedynku dzięki ustrzelonemu dubletowi.

***

FC Barcelona lepsza od Realu Madryt w towarzyskim El Clásico [WIDEO]. Bohater spotkania wzoruje się na Robercie Lewandowskim

***

To jedyna akcja, w której bezpośredni udział miał reprezentant Polski. Wcześniej i później nie oddał na bramkę Thibauta Courtois ani jednego strzału.

Pomimo „cichego” występu kapitan „Biało-Czerwonych” został mocno doceniony przez prasę w Katalonii. Redakcja dziennika „Sport” wystawiła mu „siódemkę” w 10-stopniowej skali.

„Jego nieudany strzał ze słabszej lewej nogi zakończył się asystą. Bezgranicznie walczył o znalezienie sobie dogodnej pozycji do strzału, ale napotykał trudności. Dobra akcja w drugiej połowie utworzona dla Áleksa Valle. Mocno zaangażowany w grę dla zespołu” – czytamy w opisie.

Na „heatmapie” faktycznie można zauważyć, że Lewandowski najczęściej znajdował się przed polem karnym rywala, aby szukać rozegrania. Ostatecznie wymienił 14 z 17 celnych podań.