Robert Lewandowski wróci na boisko szybciej, niż zapowiadano?!

Robert Lewandowski wróci na boisko szybciej, niż zapowiadano?! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bayern Insider| Bild

Specjalista do spraw rehabilitacji, Oliver Schmidtlein stwierdził w podcaście „Bayer Insider”, że Robert Lewandowski może być gotowy do gry 19 kwietnia.

Pod koniec marca w ramach Eliminacji do Mistrzostw Świata Polska mierzyła się u siebie z Andorą. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem „Biało-czerwonych” w stosunku 3-0.

Triumf miał jednak dla podopiecznych Paulo Sousy słodko-gorzki przebieg. Wszystko przez sytuację, do której doszło bezpośrednio po meczu.

Po serii badań okazało się, że kontuzji więzadeł pobocznych w kolanie doznał kapitan kadry, Robert Lewandowski. Z tego powodu nie napastnik nie mógł wystąpić w meczu przeciwko Anglii na Wembley.

Pierwsze diagnozy sugerowały jednak, że uraz nie jest poważny i 32-latek wróci do gry od pięciu do dziesięciu dni. Później jednak pojawiły się informacje, że czeka go miesięczna przerwa.

Wydaje się jednak, że w przypadku Lewandowskiego sytuacja może wyglądać nieco bardziej optymistycznie. Tak przynajmniej twierdzi specjalista do spraw rehabilitacji, Oliver Schmidtlein. Jego zdaniem Polak może wrócić do gry już 19 kwietnia.

- On jest niesamowitym ascetą i zawsze bardzo ciężko trenuje. Z tego też powodu ma szansę na szybszy powrót. W tym przypadku możemy mówić o realnym skróceniu czasu leczenia o tydzień. Jego powrót jest realny 19 kwietnia - stwierdził.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, atakujący wróci na boisko dzień później, niż powiedział wspomniany specjalista. 20 kwietnia Bayern Monachium zmierzy się bowiem z Bayerem Leverkusen w ramach 30. kolejki Bundesligi.

Zakładając więc ten realny scenariusz, Lewandowski będzie miał aż pięć spotkań na to, by co najmniej wyrównać rekord strzelonych bramek w jednym sezonie, który należy do legendarnego Gerda Müllera.

Niemiec na przestrzeni całych rozgrywek trafiał do siatki 40-krotnie, Lewandowski ma natomiast w tej chwili na swoim koncie 35 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy