Robert Lewandowski ze specjalną dedykacją. „To zwycięstwo dla niego”

2024-09-22 22:55:41; Aktualizacja: 5 dni temu
Robert Lewandowski ze specjalną dedykacją. „To zwycięstwo dla niego” Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona pokonała w niedzielnym spotkaniu w ramach szóstej kolejki ligowej Villarrealem rezultatem 5-1. Robert Lewandowski postanowił zadedykować to zwycięstwo Marcowi-André ter Stegenowi. Niemiecki bramkarz doznał poważnej kontuzji i opuścił boisko w pierwszej połowie rzeczonego starcia.

FC Barcelona po wypełnionej wieloma emocjami wyjazdowej konfrontacji z Villarrealem odniosła szóste ligowe zwycięstwo z rzędu, wygrywając na Estadio de la Cerámica aż 5-1.

Dublet w tym spotkaniu zanotował Robert Lewandowski. Polak mógł nawet skompletować hat-tricka, jednak piłka po jego strzale z rzutu karnego odbiła się jedynie od słupka.

Trzy punkty wywiezione z terenu rywala 36-letni napastnik zadedykował Marcowi-André ter Stegenowi.

W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony niedzielnej rywalizacji bramkarz „Dumy Katalonii” doznał poważnej kontuzji, z powodu której nie był w stanie kontynuować występu i opuścił boisko na noszach.

- To trudny moment, ale to zwycięstwo jest dla niego. Rozmawialiśmy o tym w szatni po pierwszej połowie i wiedzieliśmy, że dla niego wygramy ten mecz - powiedział Robert Lewandowski.

Pierwsze prognozy w sprawie problemów zdrowotnych ter Stegena nie są optymistyczne. Przeprowadzone badania wskazują najprawdopodobniej na całkowite zerwanie ścięgna rzepki w prawym kolanie. Według wstępnej diagnozy pauza niemieckiego golkipera może potrwać od siedmiu do ośmiu miesięcy. To bez wątpienia ogromny cios dla FC Barcelony.