Roberto De Zerbi: Przyznałbym mu Złotą Piłkę. To najlepszy środkowy napastnik, co widać od kilku lat

2021-10-18 18:35:59; Aktualizacja: 2 lata temu
Roberto De Zerbi: Przyznałbym mu Złotą Piłkę. To najlepszy środkowy napastnik, co widać od kilku lat Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Szachtar Donieck

Szkoleniowiec Szachtara Donieck Roberto De Zerbi wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Realem Madryt. Tam między innymi poruszył kwestię tego, kto jego zdaniem, jest najlepszym napastnikiem na świecie.

Już we wtorek zainaugurowana zostanie trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, a w niej nie zabraknie interesujących spotkań. Ciekawie będzie między innymi w Doniecku. To właśnie tam miejscowy Szachtar zmierzy się z jednym faworytów całych rozgrywek, a więc z Realem Madryt.

Jak to zwykle bywa, przed meczem zorganizowana została konferencja prasowa, w której udział wziął trener gospodarzy Roberto De Zerbi.

Włoch komplementował wtorkowego rywala wicemistrzów Ukrainy.

- W tym przypadku mamy do czynienia z drużyną, która ma świetnego trenera. On jest wzorem dla wszystkich włoskich szkoleniowców. Ta ekipa ma dwa typy graczy: weteranów, którzy wygrali wszystko, jak Benzema, Modrić, Carvajal, Casemiro, Kroos, Alaba oraz Courtois, a także młodych i żądnych sukcesu: Vinícius, Valverde czy Militão - przyznał.

W ciągu kilku najbliższych tygodni poznamy laureata Złotej Piłki. Zdaniem 42-latka na indywidualne wyróżnienie zasługuje Karim Benzema.

- Przyznałbym mu Złotą Piłkę. Moim zdaniem jest to najlepszy środkowy napastnik i to widać od kilku lat. Lewandowski? Ja wybieram Karima, ma małą przewagę. Jemu wystarczy pół akcji, by zmienić wszystko w sekundę i odwrócić losy meczu - dodał.

Wtorkowy mecz Szachtara Donieck z Realem Madryt rozpocznie się o 21:00.