Roberto De Zerbi utknął w Kijowie. „Nie mogłem zostawić klubu i uciec”

Roberto De Zerbi utknął w Kijowie. „Nie mogłem zostawić klubu i uciec” fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Italpress I La Gazzetta dello Sport

Na temat obecnej sytuacji na Ukrainie wypowiedział się szkoleniowiec Szachtara Donieck Roberto De Zerbi, który nie jest w stanie opuścić kraju.

Ukraińska ekstraklasa miała rozegrać pierwszą kolejkę po zimowej przerwie w ten weekend, jednak na skutek ataku Rosji na Ukrainę rozgrywki zostały zawieszone.

Relację z Kijowa zdaje szkoleniowiec Szachtara Donieck Roberto De Zerbi, który miał okazję opuścić Ukrainę i wrócić do ojczyzny już kilka dni temu. Z uwagi na przygotowania do ligowego starcia Włoch nie zdecydował się na ten ruch, a teraz jest już za późno ze względu na zamknięcie lotnisk.

- Nie wychodzę z pokoju hotelowego. To zły dzień. Czekałem na to, aż federacja zawiesi rozgrywki ligowe. Zwlekali z tym bardzo długo, przez co nie mogłem wyjechać. Nie mogłem przecież zostawić drużyny, kibiców i tak po prostu uciec. W sobotę musiałem zagrać mecz, więc nie mogłem uciec. Trudno jest to wytłumaczyć naszym bliskim, tym, którzy nas kochają i dzieciom, które wysyłają do nas SMS-y z prośbą o powrót.

– Mam w drużynie trzynastu Brazylijczyków, współpracuje ze mną ośmiu rodaków... mogliśmy wyjechać do domu, gdy było jeszcze bezpiecznie. Ale zostaliśmy. A dziś obudziły nas bomby.

- Włoska ambasada prosiła nas o to, abyśmy opuścili kraj. Nie mogłem, powtarzam, nie mogłem tego zrobić. Nie mogłem zostawić klubu i uciec. Dziś przestrzeń powietrzna jest już zamknięta, więc nawet nie zastanawiamy się nad wyjazdem. Myślę, że w tej chwili jesteśmy bezpieczni – przekazuje De Zerbi.

42-letni De Zerbi do Szachtara Donieck dołączył w maju 2021 roku. W obecnym sezonie jego drużyna zajmuje pozycję lidera tabeli, a nad drugim Dynamem Kijów ma dwa punkty przewagi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy