Roberto De Zerbi utknął w Kijowie. „Nie mogłem zostawić klubu i uciec”

Roberto De Zerbi utknął w Kijowie. „Nie mogłem zostawić klubu i uciec” fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Italpress I La Gazzetta dello Sport

Na temat obecnej sytuacji na Ukrainie wypowiedział się szkoleniowiec Szachtara Donieck Roberto De Zerbi, który nie jest w stanie opuścić kraju.

Ukraińska ekstraklasa miała rozegrać pierwszą kolejkę po zimowej przerwie w ten weekend, jednak na skutek ataku Rosji na Ukrainę rozgrywki zostały zawieszone.

Relację z Kijowa zdaje szkoleniowiec Szachtara Donieck Roberto De Zerbi, który miał okazję opuścić Ukrainę i wrócić do ojczyzny już kilka dni temu. Z uwagi na przygotowania do ligowego starcia Włoch nie zdecydował się na ten ruch, a teraz jest już za późno ze względu na zamknięcie lotnisk.

- Nie wychodzę z pokoju hotelowego. To zły dzień. Czekałem na to, aż federacja zawiesi rozgrywki ligowe. Zwlekali z tym bardzo długo, przez co nie mogłem wyjechać. Nie mogłem przecież zostawić drużyny, kibiców i tak po prostu uciec. W sobotę musiałem zagrać mecz, więc nie mogłem uciec. Trudno jest to wytłumaczyć naszym bliskim, tym, którzy nas kochają i dzieciom, które wysyłają do nas SMS-y z prośbą o powrót.

– Mam w drużynie trzynastu Brazylijczyków, współpracuje ze mną ośmiu rodaków... mogliśmy wyjechać do domu, gdy było jeszcze bezpiecznie. Ale zostaliśmy. A dziś obudziły nas bomby.

- Włoska ambasada prosiła nas o to, abyśmy opuścili kraj. Nie mogłem, powtarzam, nie mogłem tego zrobić. Nie mogłem zostawić klubu i uciec. Dziś przestrzeń powietrzna jest już zamknięta, więc nawet nie zastanawiamy się nad wyjazdem. Myślę, że w tej chwili jesteśmy bezpieczni – przekazuje De Zerbi.

42-letni De Zerbi do Szachtara Donieck dołączył w maju 2021 roku. W obecnym sezonie jego drużyna zajmuje pozycję lidera tabeli, a nad drugim Dynamem Kijów ma dwa punkty przewagi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy