Robinho komentuje wyrok dziewięciu lat więzienia!

Robinho komentuje wyrok dziewięciu lat więzienia!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Reuters | Instagram

Wczoraj Robinho został skazany przez włoski sąd na dziewięć lat więzienia za udział w zbiorowym gwałcie. Dzisiaj odniósł się do wyroku za pośrednictwem konta na Instagramie.

Do gwałtu na 22-letniej obywatelce Albanii doszło 22 stycznia 2013 roku w Mediolanie, gdy Robinho grał dla AC Milan.

„Co do wiadomości na temat napastnika Robinho, dotyczącej faktu sprzed kilku lat, chcemy wyjaśnić, że on już bronił się przed tymi zarzutami, stwierdzając, że nie uczestniczył w wydarzeniu. Podjęto już wszelkie kroki prawne dotyczące wyroku w pierwszej instancji” - czytamy w oświadczeniu na prywatnym koncie Robinho na Instagramie.

33-letni Brazylijczyk, który nie zjawił się w Italii na ani jednym przesłuchaniu w sprawie, tym samym rozpoczyna procedurę odwołania od wyroku. Do czasu wyczerpania ścieżki prawnej kara nie będzie faktycznie egzekwowana. Dodatkowo Brazylijczyk nie trafi do więzienia, póki przebywa w ojczyźnie (gra obecnie w Atletico Mineiro), gdyż Brazylia nie ma umowy ekstradycyjnej z Włochami. 

Przypomnijmy, że to drugie oskarżenie Robinho o gwałt. Do podobnej sytuacji doszło w 2009 roku, gdy występował w Manchesterze City. Wówczas jednak został oczyszczony z zarzutów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy