Robinho nie zjawił się we Włoszech. Wszystko przez sądowy wyrok?!

Robinho nie zjawił się we Włoszech. Wszystko przez sądowy wyrok?! fot. Sivasspor
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: İstanbul Başakşehir | AS | Sky Sport Italia

İstanbul Başakşehir mierzył się z Romą w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Po stronie gości w kadrze na to spotkanie zabrakło Robinho i, jak informują hiszpańskie oraz włoskie media, wynikało to z obawy Brazylijczyka o zatrzymanie przez włoski wymiar sprawiedliwości.

Problemy Brazylijczyka zaczęły się w listopadzie 2017 roku, kiedy to sąd pierwszej instancji w Mediolanie skazał go na dziewięć lat pozbawienia wolności za udział w gwałcie zbiorowym. Robinho jeszcze jako piłkarz Milanu 22 stycznia 2013 roku wraz z pięcioma innymi mężczyznami miał zaatakować pod klubem 22-letnią obywatelkę Albanii, a następnie zastosować wobec niej przemoc seksualną.

Robinho nie stawił się na żadnej rozprawie i cały czas twierdzi, że jest niewinny. Na dowód tego poprzez swoich prawników odwołał się od tego wyroku i nadal pozostaje na wolności. Jego obecny klub (İstanbul Başakşehir) trafił w tym sezonie do jednej grupy w Lidze Europy z Romą, tym samym nadarzyła się okazja do powrotu na Półwysep Apeniński, z której jednak zawodnik nie skorzystał.

Oficjalnie przyczyną nieobecności byłego 99-krotnego reprezentanta „Canarinhos” w kadrze na to spotkanie są braki kondycyjne. Dodajmy, że problem ten ma również dotyczyć Gökhana Inlera oraz Martina Škrtela. Jak jednak informują „AS” oraz telewizja Sky Sport Italia, Robinho nic nie dolega, a jego absencja jest podyktowana obawą przed zatrzymaniem.

Pamiętajmy również, że wyrok ciążący na doświadczonym piłkarzu z Kraju Kawy wciąż nie jest prawomocny, zatem nie stało na przeszkodzie nic, aby dzisiaj wystąpił na Stadio Olimpico i pomógł swoim kolegom w rywalizacji z Romą (po pierwszej połowie jego zespół przegrywa 0:1).

W obecnym sezonie 35-latek wziął udział w czterech spotkaniach, także tym ostatnim, rozgrywanym w ubiegłą sobotę. Robinho w İstanbul Başakşehir występuje od piątego stycznia 2019 roku. Przez ten czas uzbierał 22 mecze okraszone czterema trafieniami i trzema kluczowymi podaniami. 

Roma mecz z Turkami wygrała 4-0.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy