Rocznik 2008. Gonçalo Feio postawi na młodych w Legii Warszawa

2024-05-15 09:40:28; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Rocznik 2008. Gonçalo Feio postawi na młodych w Legii Warszawa Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: sport.tvp.pl

Gonçalo Feio po pierwsze chce wywalczyć awans do europejskich pucharów, a po drugie zamierza stawiać śmielej na piłkarzy z akademii. Z tego powodu szansę powinien otrzymać ktoś z rocznika 2008, a kandydatami są Jan Leszczyński oraz Mateusz Szczepaniak - informuje sport.tvp.pl.

Legia Warszawa w kwietniu zmieniła trenera. Schedę po Koście Runjaiciu przejął Gonçalo Feio, który początkowo celował nawet w mistrzostwo Polski. Rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała te zapowiedzi, ale w stolicy nie pogardzą też europejskimi pucharami i podium.

Ważny krok w tym kierunku poczyniono w miniony weekend, kiedy drużyna Portugalczyka uporała się na wyjeździe w prestiżowym spotkaniu z Lechem Poznań (2-1). To starcie tchnęło nowego ducha.

Teraz wicemistrz Polski ma wszystko w swoich rękach. Jeśli chce mieć pewność wzięcia udziału w Lidze Konferencji Europy, sprawa jest jasna - trzeba wygrać dwa pozostałe spotkania tego sezonu, a w nich przyjdzie mierzyć się z Wartą Poznań oraz Zagłębiem Lubin.

Choć do zakończenia rozgrywek zostały dwie wspomniane potyczki, to w klubie powoli zastanawiają się nad następnym sezonem i transferami. W tym momencie najwięcej mówi się o potencjalnym transferze napastnika, a w orbicie zainteresowań jest między innymi Erik Expósito.

Ponadto Gonçalo Feio w przeciwieństwie do Kosty Runjaicia ma stawiać śmielej na młodzież i bardzo możliwe, że przy okazji obozu przygotowawczego szansę otrzymają zawodnicy z rocznika 2008.

Jak informuje sport.tvp.pl, tu pod uwagę brane są dwa nazwiska, czyli Jan Leszczyński oraz Mateusz Szczepaniak.

Pierwszy z nich to reprezentant Polski do lat 17, który najlepiej czuje się w drugiej linii. Do tej pory grał w Centralnej Lidze Juniorów.

Jeśli chodzi natomiast o Szczepaniaka, to ten również ma na swoim koncie występy w drużynie narodowej U-17, a dodatkowo ostatnio przeciwko Lechowi Poznań był na ławce rezerwowych w meczu Ekstraklasy.