Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia

Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: De Telegraaf

Najbliżsi Abdelhaka Nouriego gościli w programie De Wereld Draait Door, opowiadając o sytuacji byłego piłkarza Ajaksu.

W lipcu 2017 roku Ajax mierzył się towarzysko z Werderem. W drugiej połowie meczu nieatakowany przez nikogo Nouri upadł na murawę. Dość szybko okazało się, że doszło u niego do zaburzenia rytmu serca, co doprowadziło do trwałych uszkodzeń mózgu. Przez pewien czas Nouri leżał w śpiączce.

20-latek został z niej wybudzony i obecnie przebywa w domu, gdzie ma opiekę przez całą dobę.

- „Appie” nie jest już w śpiączce. Je, kicha… Nie wstaje jednak sam. Potrzebuje ciągłej opieki. W lepszych momentach pojawia się pewna forma komunikacji - poprzez ruch brwiami czy uśmiech. Nie może go jednak długo utrzymać.

- „Appie” wie, gdzie się znajduje. Myślę, że to dobrze, że przebywa w otoczeniu rodziny. W kontakcie z nim nie skupiamy się na tym, że jest chory. Normalnie rozmawiamy i oglądamy mecze. Widać, że lubi to robić - powiedział Abderrahim, brat wychowanka Ajaksu.

- Sytuacja jest trudna, ale nie zamierzamy się poddawać. Chcemy, żeby czuł się lepiej. Nieustannie wierzymy w cud - dodał ojciec Abdelhaka.

W tym tygodniu w Holandii odbędzie się premiera książki „Abdelhak Nouri: Niespełnione marzenie” opowiadającej o młodym piłkarzu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy