Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia

Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: De Telegraaf

Najbliżsi Abdelhaka Nouriego gościli w programie De Wereld Draait Door, opowiadając o sytuacji byłego piłkarza Ajaksu.

W lipcu 2017 roku Ajax mierzył się towarzysko z Werderem. W drugiej połowie meczu nieatakowany przez nikogo Nouri upadł na murawę. Dość szybko okazało się, że doszło u niego do zaburzenia rytmu serca, co doprowadziło do trwałych uszkodzeń mózgu. Przez pewien czas Nouri leżał w śpiączce.

20-latek został z niej wybudzony i obecnie przebywa w domu, gdzie ma opiekę przez całą dobę.

- „Appie” nie jest już w śpiączce. Je, kicha… Nie wstaje jednak sam. Potrzebuje ciągłej opieki. W lepszych momentach pojawia się pewna forma komunikacji - poprzez ruch brwiami czy uśmiech. Nie może go jednak długo utrzymać.

- „Appie” wie, gdzie się znajduje. Myślę, że to dobrze, że przebywa w otoczeniu rodziny. W kontakcie z nim nie skupiamy się na tym, że jest chory. Normalnie rozmawiamy i oglądamy mecze. Widać, że lubi to robić - powiedział Abderrahim, brat wychowanka Ajaksu.

- Sytuacja jest trudna, ale nie zamierzamy się poddawać. Chcemy, żeby czuł się lepiej. Nieustannie wierzymy w cud - dodał ojciec Abdelhaka.

W tym tygodniu w Holandii odbędzie się premiera książki „Abdelhak Nouri: Niespełnione marzenie” opowiadającej o młodym piłkarzu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy