Romain Molina: Jedna z największych akademii piłkarskich w Kinszasie jest prowadzona przez pedofilów

Romain Molina: Jedna z największych akademii piłkarskich w Kinszasie jest prowadzona przez pedofilów fot. YouTube
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Romain Molina [Twitter] I Actu Foot [Twitter]

W trakcie czwartkowego wystąpienia na Twitterze dziennikarz Romain Molina podjął temat pedofilii w świecie piłki nożnej.

Molina poinformował o nadużyciach seksualnych względem kilkuset młodych piłkarzy. W tym gronie mają być zawodnicy, którzy występują obecnie w Premier League i Ligue 1. To jednak nie wszystko. Oto, co jeszcze powiedział dziennikarz w trakcie swojego wystąpienia:

- Klub z Ligue 1 zatuszował skandal pedofilski w swojej akademii, robiąc pranie mózgu piłkarzowi przed zaangażowaniem w sprawę organów ścigania. Następnie młodego zawodnika, który był obcokrajowcem, odesłano z powrotem do jego kraju.

- Jedna z największych akademii w Kinszasie (Demokratyczna Republika Konga) jest prowadzona przez pedofilów.

- FIFA twierdzi, że dba o kobiecy futbol, ale robi niewiele, by chronić dziewczęta i kobiety przed wszelkimi nadużyciami. To rozprzestrzenia się wszędzie, na globalną skalę.

- W międzynarodowym ośrodku FIFA miało dojść do gwałtu na nieletniej z wymuszoną później aborcją.

- Nadużycia seksualne szerzą się w Mongolskim Związku Piłki Nożnej i dotyczą między innymi drużyny dziewcząt U-15.

- Szef sędziów w Kolumbii jest pedofilem - poinformował Molina, podkreślając, że ma skargę od jego 12-letniej ofiary. Z uwagi na opisane tam rzeczy z trudnością jest w stanie przeczytać ją w całości.

Dziennikarz przedstawił również sprawę starszego piłkarza w jednej z afrykańskich drużyn do lat 17. Po wyłapaniu tego przez Senegal, który mierzył się z tym zespołem, jego federacja ogłosiła zawodnika zmarłym. Obecnie gra on w reprezentacji do lat 21 tego samego kraju.

Molina dodał, że to dopiero początek. Jak przyznał, ludzie nie są gotowi na to, co ukaże się (prawdopodobnie w formie książki) w marcu lub kwietniu przyszłego roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy