Romain Molina: Jedna z największych akademii piłkarskich w Kinszasie jest prowadzona przez pedofilów

Romain Molina: Jedna z największych akademii piłkarskich w Kinszasie jest prowadzona przez pedofilów fot. YouTube
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Romain Molina [Twitter] I Actu Foot [Twitter]

W trakcie czwartkowego wystąpienia na Twitterze dziennikarz Romain Molina podjął temat pedofilii w świecie piłki nożnej.

Molina poinformował o nadużyciach seksualnych względem kilkuset młodych piłkarzy. W tym gronie mają być zawodnicy, którzy występują obecnie w Premier League i Ligue 1. To jednak nie wszystko. Oto, co jeszcze powiedział dziennikarz w trakcie swojego wystąpienia:

- Klub z Ligue 1 zatuszował skandal pedofilski w swojej akademii, robiąc pranie mózgu piłkarzowi przed zaangażowaniem w sprawę organów ścigania. Następnie młodego zawodnika, który był obcokrajowcem, odesłano z powrotem do jego kraju.

- Jedna z największych akademii w Kinszasie (Demokratyczna Republika Konga) jest prowadzona przez pedofilów.

- FIFA twierdzi, że dba o kobiecy futbol, ale robi niewiele, by chronić dziewczęta i kobiety przed wszelkimi nadużyciami. To rozprzestrzenia się wszędzie, na globalną skalę.

- W międzynarodowym ośrodku FIFA miało dojść do gwałtu na nieletniej z wymuszoną później aborcją.

- Nadużycia seksualne szerzą się w Mongolskim Związku Piłki Nożnej i dotyczą między innymi drużyny dziewcząt U-15.

- Szef sędziów w Kolumbii jest pedofilem - poinformował Molina, podkreślając, że ma skargę od jego 12-letniej ofiary. Z uwagi na opisane tam rzeczy z trudnością jest w stanie przeczytać ją w całości.

Dziennikarz przedstawił również sprawę starszego piłkarza w jednej z afrykańskich drużyn do lat 17. Po wyłapaniu tego przez Senegal, który mierzył się z tym zespołem, jego federacja ogłosiła zawodnika zmarłym. Obecnie gra on w reprezentacji do lat 21 tego samego kraju.

Molina dodał, że to dopiero początek. Jak przyznał, ludzie nie są gotowi na to, co ukaże się (prawdopodobnie w formie książki) w marcu lub kwietniu przyszłego roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy