Roman Abramowicz otworzy nowy rozdział?! Rosjanin rozważa kupno wielkiego klubu

Roman Abramowicz otworzy nowy rozdział?! Rosjanin rozważa kupno wielkiego klubu fot. Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Hürriyet

Jeszcze do niedawna znany jako właściciel Chelsea Roman Abramowicz zamierza na dobre ustatkować się w Turcji. Po głowie rosyjskiego oligarchy chodzi nawet pomysł nabycia udziałów w klubie Beşiktaş JK - poinformował „Hürriyet”.

W pierwszym kwartale tego roku 56-latek zaczął być niemile widziany przez brytyjskie władze. Miało to oczywiście związek z militarną napaścią rosyjskich wojsk na Ukrainę. Konflikt zbrojny trwa do dziś, a biznesmenowi udowodniono bezpośredni wpływ kapitału ze spółki Evraz zasilający budżet Władimira Putina.

Przez prawie dwie dekady Abramowicz związany był z Chelsea jako jej właściciel.

Rząd Zjednoczonego Królestwa nakazał w pewnym momencie zamrożenie jego udziałów w londyńskim klubie, przez co działalność struktur została na parę miesięcy wyraźnie sparaliżowana.

W końcu za pośrednictwem The Raine Group przetarg wygrało konsorcjum Todda Boehly'ego i to Amerykanie obecnie sprawują pieczę nad codziennymi sprawami na Stamford Bridge.

Po odczuwalnych sankcjach Abramowicz osiedlił się w Turcji. Akurat ten kraj to jeden z nielicznych, który nie optował za nałożeniem ekonomicznych kar przeciwko Rosji, więc dla człowieka interesu to bezpieczna przystań.

Z kolei turecki dziennik „Hürriyet” opublikował pierwsze doniesienia na temat ewentualnego pozyskania udziałów w jednym ze stambulskich klubów. Posiadający cztery jachty o wartości około 1,2 miliarda dolarów biznesmen poważnie rozważa zainwestowanie środków finansowych, aby wziąć we władanie Beşiktaş JK.

Beşiktaş obecnie znajduje się w dołku sportowym, bo zajmuje dopiero ósmą lokatę w tabeli tureckiej ligi, ale jest jednocześnie ogromną marką z pięknym, nowym stadionem.  Na samym Instagramie stambulczyków obserwuje ponad pięć milionów osób.

Na co dzień Rosjanin jest rzekomo zafascynowany Stambułem i pojawia się w zasadzie codziennie w okolicach osmańskiego zamku Rumeli Hisarı. W pobliskich kawiarniach ma dochodzić do ważnych spotkań, być może także w kontekście futbolowej przyszłości Abramowicza.

Obywatel Izraela i Portugalii w swojej przygodzie z Chelsea doczekał się wielu sportowych sukcesów, w tym trofeum Ligi Mistrzów. Tych momentów doświadczył on w 2012 i 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy